Zmniejszenie piersi – uzyskaj optymalny rozmiar biustu i ciesz się zdrowiem

Wiele kobiet marzy o jędrnych, kształtnych i pełnych piersiach – jednak, co w sytuacji, gdy zbyt bujne kształty utrudniają codzienne funkcjonowanie, powodując ból kręgosłupa i wcale nie prezentują się estetycznie, a zaburzają proporcje sylwetki? Rozwiązaniem dla pań z tego typu problemem, jest zabieg chirurgicznego zmniejszenia piersi, czyli mammoplastyka. Co warto wiedzieć przed udaniem się do specjalisty i poddaniem się operacyjnemu zmniejszeniu biustu?

Operacja zmniejszenia piersi – biust na miarę Twoich potrzeb

Kobiety odwiedzające kliniki medycyny estetycznej, decydują się na operację zmniejszenia piersi zarówno ze względów wizualnych, jak i problemów zdrowotnych, jakie powoduje zbyt duży biust (np. chroniczny ból ramion, karku, szyi, czy ból w odcinku piersiowo-lędźwiowym). Bardzo obfite piersi (gdy każda z nich waży co najmniej 1,5 kg) niejednokrotnie powodują zmiany zwyrodnieniowe, wady postawy ciała, często uniemożliwiają uprawianie ulubionych dyscyplin sportowych oraz sprawiają trudności podczas zakupów odzieżowych (kobietom z dużym biustem, trudno dobrać odpowiednią garderobę).

Zmniejszenie piersi to w opinii ekspertów z warszawskiej Kliniki Miracki obecnie najlepsza metoda walki z gigantomastią u kobiet, która umożliwia redukcję biustu o kilka rozmiarów. Jakie są główne przyczyny przerostu piersi? Do nadmiernego wzrostu biustu przyczynia się:

 • ciąża (a dokładniej hormony ciążowe), 
 • niektóre leki (np. cyklosporyna),
 • pokwitanie,
 • predyspozycje genetyczne.

Posiadanie zbyt dużych piersi, to nie tylko dosłowny balast, ale też ciężar psychiczny – wiele kobiet cierpi z powodu kompleksów, wycofuje się z życia towarzyskiego oraz nosi obszerne ubrania, starając się zamaskować nieproporcjonalny, olbrzymi biust. 

Na czym polega zmniejszenie piersi metodą chirurgiczną?

Przed zabiegiem mammoplastyki chirurg plastyczny przeprowadza z pacjentką szczegółowy wywiad, badanie fizykalne i na tej podstawie dobiera optymalną metodę leczenia przerośniętych piersi. Pacjentka musi też wykonać serię badań kontrolnych, aby zminimalizować ryzyko jakichkolwiek powikłań w trakcie i po zabiegu.

Operacja plastyczna zmniejszenia piersi, polega na redukcji tkanki tłuszczowej wraz z częścią gruczołu piersiowego, a także usunięciu nadmiaru skóry z tkanką podskórną. Zmniejszone mogą zostać także brodawki sutkowe. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym (pod narkozą), dzięki czemu pacjentka nie odczuwa dolegliwości bólowych. Czas trwania operacji to 2-4 godziny w zależności od danego przypadku. Okres rekonwalescencji wynosi kilka tygodni, w trakcie których kobieta nie może wykonywać forsownych ćwiczeń oraz musi nosić specjalny biustonosz korekcyjny. Efekty można ocenić po 2-3 miesiącach, ostateczny rezultat jest widoczny po upływie roku.

Oddając się w ręce doświadczonego, wykwalifikowanego chirurga plastycznego piersi uzyskają pożądany, atrakcyjny kształt i zostaną dodatkowo podniesione (w razie konieczności). 

Jakie są główne przeciwwskazania do zabiegu zmniejszenia piersi?

Z zabiegu zmniejszenia piersi metodą chirurgiczną nie mogą skorzystać kobiety, które:

 • są w ciąży lub karmią piersią,
 • mają skłonność do powstawania bliznowców,
 • są w okresie dojrzewania,
 • chorują na nadciśnienie tętnicze,
 • mają problemy z krzepliwością krwi,
 • nieunormowana cukrzyca,
 • ogólny zły stan zdrowia pacjentki,
 • cierpią na zaburzenia psychiczne (zwłaszcza dysmorfofobię, czyli zaburzone postrzeganie samego siebie).

Podsumowując, operacja zmniejszenia biustu pod okiem chirurga plastycznego, przywraca kobiecej sylwetce wyważone proporcje, rozwiązuje wiele problemów zdrowotnych, umożliwia uprawianie aktywności sportowych i podnosi obniżoną samoocenę.

Więcej przydatnych informacji na temat chirurgicznego zmniejszenia piersi oraz innych innowacyjnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, które poprawiają wygląd i pozwalają wygrać walkę z wieloletnimi kompleksami, znajdziesz na stronie internetowej: https://klinikamiracki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *