Zalety karmienia piersią. Zobacz, dlaczego warto zrezygnować z karmienia mieszanką na rzecz naturalnego pokarmu?

Sposób karmienia noworodka to temat, o którym stale rozważa się między środowiskiem głównie ginekologiczno-położniczym, a młodymi matkami. Nie ma w tym nic zaskakującego, bowiem karmienie nowo narodzonego dziecka to jedna z ważniejszych kwestii, odnosząca się do zdrowia, bezpieczeństwa i troski malucha. Każdą z tych trzech wartości możesz zapewnić swojemu dziecku właśnie poprzez karmienie piersią. Poznaj najważniejsze zalety naturalnego sposobu karmienia, które zostały opracowane przez specjalistów z zakresu ginekologii i położnictwa z Kliniki Galena w Bielsku-Białej.

 

  • Korzyści zdrowotne dla niemowlęcia i jego matki.

Karmienie piersią niesie ze sobą wiele różnych korzyści, które otrzymuje nie tylko dziecko, ale i matka. Otóż naturalny pokarm zapewnia niemowlęciu niesamowitą odporność na choroby, co ma również pozytywny oddźwięk w jego przyszłości. Dziecko jest bowiem bardziej odporne na zachorowanie. Jeżeli chodzi o niemowlęta, to naturalny pokarm chroni je przed zapaleniem żołądka, zapaleniem jelit, zakażeniem dolnych dróg oddechowych, zapaleniem ucha środkowego i astmy oskrzelowej. Matki natomiast zdecydowanie rzadziej cierpią na raka piersi, raka jajnika, cukrzycę typu 2 i choroby układu krążenia.

 

  • Ułatwienie powrotu do wagi sprzed ciąży.

Wydaje się to wręcz niemożliwe, jednak środowisko ginekologiczno-położnicze, a nawet dietetyczne zdecydowanie potwierdza taką zależność. Naturalne karmienie pozwala systematycznie pozbywać się pokarmu z piersi dla dziecka, a jednocześnie spala kalorie, co w efektach ułatwia i przyspiesza powrót do wyglądu sylwetki sprzed ciąży.

 

  • Wydajność ekonomiczna.

Karmiąc naturalnym pokarmem, rodzina może zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy na zakupie mieszanek, które są dość kosztowne. Tym samym, odłożone pieniądze może zainwestować w dalsze wychowanie dziecka.

 

  • Naturalne karmienie dzieci urodzonych zbyt wcześnie lub z problemami zdrowotnymi pomaga im zrehabilitować siły.

Zbyt wcześnie urodzone dziecko lub z dość poważnym osłabieniem na samym początku może być niezdolne do tego, aby karmić je piersią. Jednak nie należy z tego rezygnować już całkowicie. Warto wziąć do siebie uwagę, płynącą od specjalistów ginekologów i położników z Kliniki Galena i jak najszybciej zadbać o to, aby maluch żywił się pokarmem prosto od matki. Pomoże mu to szybko zregenerować organizm i uodpornić się na ewentualne powikłania chorobowe związane z początkowym złym stanem zdrowia.

 

  • Bliskość matki i dziecka wzmacnia więź.

Naturalne karmienie piersią wymaga intymności i bliskości. Dzięki niej matka, jak i niemowlę zbliżają się do siebie wzajemnie pod kątem miłości i ogólnie rzecz ujmując – relacji.

Szukaj porad u specjalistów

Niestety nie każda młoda mama, zwłaszcza gdy jest w ciąży z pierwszym dzieckiem, jest dostatecznie poinformowana na temat korzyści, jakie wnosi naturalne żywienie niemowlęcia oraz o szkodach, gdy wybiera się mieszanki. Nie bój się szukać porad i informacji na ten temat u specjalistów,  ponieważ jesteś w stanie uzyskać rzetelne informacje zarówno od kadry ginekologicznej, jak i położniczej. Warto dowiedzieć się o tym jak najwcześniej, aby móc dobrze skonfrontować fakty określające naturalne i nienaturalne karmienie dziecka. Wówczas, jako przyszła mama będziesz mogła na spokojnie się przygotować do nowych obowiązków i ocenić, jaki sposób żywienia wybierasz. Jednak, jeżeli tylko możesz, czyli pozwalają ci twoje, jak i malucha zdrowotne warunki, powinnaś bez żadnego zastanowienia podjąć się naturalnej metody karmienia. Żywienie piersią przyniesie bowiem i tobie, jako młodej mamie, i dziecku nieporównywalne z karmieniem mieszanką – korzyści!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *