Zabiegi medycyny estetycznej, które pozwolą po ciąży wrócić do formy

women-3166742_1280Macierzyństwo to jeden z lepszych momentów w życiu, jakie mogą przytrafić się kobiecie. Ciąża zmienia nie tylko dotychczasowe nawyki, przyzwyczajenia, ale również ciało. Mimo że na świat przychodzi upragnione dziecko, które staje się oczkiem w głowie, to wiele kobiet po porodzie myśli już o powrocie do formy sprzed 9 miesięcy.

To jak szybko uda się wrócić do zgrabnej sylwetki w dużej mierze zależy od diety i ćwiczeń, ale są również łatwiejsze, szybsze i przede wszystkim bardziej efektowne sposoby, jak zabiegi medycyny estetycznej. Każda kobieta zasługuje na to, aby poczuć się wyjątkowo i wyglądać olśniewająco, zwłaszcza gdy zostanie mamą, dlatego usługi gabinetów medycyny estetycznej dedykowane są dla wszystkich pań, nie tylko dla gwiazd i celebrytek.

Rozstępy, czyli najczęstsza zmora kobiety po ciąży.

Rozstępy po ciąży to wciąż najczęściej występujący problem kobiet, które właśnie urodziły dziecko. Duże znaczenie ma również pielęgnacja skóry pod tym kątem już w okresie samej ciąży. W tym celu powinno używać się specjalnych kremów lub systematycznie wykonywać masaże. Najlepiej sprawdzają się preparaty kosmetyczne ze sporą zawartością witaminy E oraz z wyciągiem z roślin morskich. Jednak gdy po porodzie pojawią się spore i nieestetycznie wyglądające rozstępy warto pomyśleć o skorzystaniu z zabiegów medycyny estetycznej. Coraz więcej kobiet wybiera takie rozwiązanie, dzięki czemu problem znika zdecydowanie szybciej i skuteczniej. W gabinetach kosmetycznych można skorzystać z zabiegów opartych na zastosowaniu kosmetyków z silnie działającymi substancjami takimi jak wyciągi z komórek zwierzęcych lub aminokwasy oraz witaminy. Najlepsze efekty można uzyskać jednak, decydując się na terapię laserową – redukcję rozstępów. Co prawda jest to jedna z kosztowniejszych metod, ale najbardziej skuteczna. Bardzo dobrze radzi sobie z takimi przypadkami laser frakcyjny FLAMMING FREXTM, jednak nie jest on zalecany kobietą, które karmią piersią.

Wzmagający się podczas ciąży cellulit.

Co przede wszystkim wpływa na powstawanie cellulitu? W dużej mierze są to hormony oraz przyrost tkanki tłuszczowej. Zwiększenie się liczby komórek tłuszczowych powoduje ucisk na nerwy, naczynia limfatyczne i krwionośne co w efekcie nasila problem. Wiadomo, że podczas ciąży każda kobieta przybiera na wadze, dlatego też nasilenie się cellulitu jest wręcz nieuniknione. Na szczęście medycyna estetyczna bardzo rozwinęła się w kierunku leczenia cellulitu. W gabinetach można skorzystać m.in. z takich zabiegów jak mezoterapia, drenaż limfatyczny, lipomassage LPG®, czy leczenie falami radiowymi. Zabiegi są zazwyczaj bardzo przyjemne, stosunkowo krótkie, a ich efekty utrzymują się bardzo długo.

Jędrny biust.

Zmiany spowodowane ciążą dotyczą również piersi kobiet. Podczas 9 miesięcy zwiększają one swój rozmiar, przez co również tracą jędrność. Najczęściej powrót do wyglądu sprzed ciąży uniemożliwia również karmienie. Jednak i w tym przypadku medycyna estetyczna dedykuje zabiegi pozwalające zwiększyć jędrność piersi i poprawić ich wygląd, najczęściej są to różnego rodzaju liftingi, które mają głównie na celu podniesienie piersi nawet do kilku centymetrów. Spore znaczenie ma w tym przypadku codzienna pielęgnacja piersi w zaciszu domowym, ale zabiegi rewitalizujące skórę mogą przynieść sporą poprawę.

Zwiotczenie skóry na brzuchu.

Kolejnym problemem, który dotyka kobiet po porodzie, jest zwiotczenie skóry w okolicach brzucha. Jest to po części nieuniknione, jednak można ten problem nieco zminimalizować poprzez stosowanie kosmetyków i ćwiczeń, jednak w pewnym stopniu zawsze się on pojawi. Chcąc szybciej wrócić do formy, można skorzystać z zabiegów opartych chociażby na najnowszych technologiach m.in. na technologii HIFU. Podczas zabiegu wykorzystywane są wiązki fal ultradźwiękowych, które wnikają na głębokość ok. 13 mm, rozbijając na trwałe komórki tkanki tłuszczowej i poprawiają tym samym jędrność skóry. Zabieg jest w pełni nieinwazyjny, a pierwsze efekty są widoczne bezpośrednio po wykonanym zabiegu.

Jak pozbyć się blizny po cesarskim cięciu?

Blizna po cesarskim cięciu co prawda nie dotyczy wszystkich kobiet, ale spory odsetek pań dobrowolnie decyduje się na taki sposób porodu albo zmuszają je do tego okoliczności towarzyszące ciąży. Czy jest to wybór dobrowolny, czy niezależny, zawsze pozostaje nieestetyczna blizna w okolicach podbrzusza. Na szczęście współczesna medycyna z tym problemem radzi sobie już całkiem dobrze. Najczęściej wykonywane są terapie laserowe w tym z wykorzystaniem wcześniej już wspominanego lasera frakcyjnego lub zabieg wypełniający z użyciem hydroksyapatytu wapnia. W tym drugim przypadku, być może nieco droższym, efekty są widoczne bezpośrednio po zabiegu. Pacjentka nie wymaga specjalnego okresu rekonwalescencji, a same rezultaty utrzymują się nawet ponad rok.

Ciąża nie tylko zmienia psychikę kobiety, ale również jej ciało. O ile charakter kształtuje się na potrzeby bycia matką i nie mamy na to większego wpływu, to nad sylwetką spokojnie można popracować i wrócić do formy sprzed 9 miesięcy, a wszystko dzięki temu, co oferuje współczesna medycyna estetyczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *