Wypełnianie zmarszczek – Kwas hialuronowy

Likwidacja i wypełnianie zmarszczek – Kwas hialuronowy (Stylage ® Restylane®, Surgiderm®, JUVEDERM®, TEOSYAL®,Esthelis®, i inne)

Produkty na bazie kwasu hialuronowego (Restylan, Surgiderm) zapewniają poprawę wyglądu w sposób naturalny. Z ich pomocą można zniwelować zmarszczki i głębokie bruzdy. Najlepsze efekty uzyskuje się w przypadku bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek na policzkach, opadniętych kącików ust oraz zmarszczek wokół ust.

Kwas hialuronowy w postaci żelu wstrzykuje się w linię zmarszczki. Preparat poza działaniem wypełniającym daje efekt silnej stymulacji skóry, pobudza ją do regeneracji, dzięki czemu po wchłonięciu zmarszczki są już na ogół płytsze niż przed zabiegiem.

Wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego doda objętości wargom, poprawi i skoryguje kontur ust.

Kwas hialuronowy charakteryzuje się doskonałą tolerancją, całkowicie integruje się z tkankami skóry. Efekty są natychmiastowe i wyglądają bardzo naturalnie.

Przed zabiegiem miejsca, w które chcemy podać preparat, smarujemy kremem (AneStop, EMLA), który w swoim składzie zawiera środek znieczulający. Preparaty do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym mają postać krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając bardzo naturalne efekty. Podawane są bardzo cienkimi igłami, co zmniejsza doznania bólowe. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki lub modelując kontur ust. Zabieg trwa zazwyczaj do 30 minut. Rezultat można obejrzeć natychmiast w lusterku. Zabiegi nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia.

Okres utrzymywania się efektu początkowego zabiegu można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami. Większość pacjentów decyduje się na ten zabieg po upływie 6-12 miesięcy od pierwszego zabiegu wygładzania zmarszczek lub korekcji konturów twarzy.

Stosowane preparaty

Na polskim rynku dostępnych jest kilka preparatów kwasu hialuronowego (m.in. Restylane, Juvederm, Teosyal).

Kwas hialuronowy zawarty w tych preparatach posiada następujące zalety:

  • nie jest pochodzenia zwierzęcego;
  • nie wymaga testów skórnych (chyba, że zaleci ją lekarz ze względów bezpieczeństwa);
  • jest całkowicie wchłanialny;
  • jego cząsteczki nie są wykrywane jako ciała obce;
  • rezultaty estetyczne są natychmiastowe i naturalne.

Przeciwwskazania:

  • ciąża i karmienie piersią
  • stany zapalne skóry
  • skłonność do powstawania blizn przyrosłych
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *