Wypełnianie ust – na czym polega zabieg?

wypelnianie-ust-katowiceZapewne dla nikogo nie stanowi zaskoczenia fakt, że już nasi starożytni przodkowie eksperymentowali w zakresie poprawy swojego wyglądu. Kto z nas nie słyszał o pięknej królowej Egiptu Kleopatrze, która lubowała się w kąpielach mlecznych, tylko po to by mieć piękną i aksamitną skórę. Nie mniejszym zainteresowaniem wśród kobiet – w oparciu o kanony ówczesnej kultury – cieszyła się depilacja.

Co prawda była ona znacznie bardziej prymitywna – używano bowiem głównie miodu w celu jej wykonania – aniżeli w dzisiejszych czasach, kiedy, to mamy na wyciągnięcie ręki do dyspozycji: golarki, wosk, plastry czy zabiegi przy użyciu laserów, które już po kilku sesjach potrafią całkowicie usunąć niechciane włoski. Jak nie trudno zauważyć wraz z rozwojem medycyny, technologii, a zwłaszcza świadomości ludzkiej zainteresowanie różnymi metodami zmian urody zaczęło z roku na rok wzrastać.

Nikogo już zapewne nie zdziwi informacja, że kolejna celebrytka czy gwiazda dokonała poprawy swojego wyglądu korzystając z usług lekarza chirurga. Medycyna estetyczna stoi na tak wysokim poziomie, że coraz, to więcej osób decyduje się na dokonanie zabiegu, który nie tylko poprawi ich wygląd, ale także komfort psychiczny. Jak przecież wiadomo poczucie piękna wiąże się również z wzrostem poczucia własnej wartości, lepszym nastrojem, a niejednokrotnie stanowi również przyczynę wielu sukcesów życiowych. Przecież osoby, które czują się dobrze we własnej skórze są także bardziej pewni siebie wobec czego dużo łatwiej idzie im realizacja własnych ambicji oraz marzeń. Jak się okazuje panie znacznie chętniej decydują się na poprawę mankamentów urody aniżeli panowie. Najczęściej poddają się one zabiegom takim jak: powiększanie biustu, redukcja cellulitu, niwelowanie tkanki tłuszczowej, poprawianie owalu twarzy, usuwanie zmarszczek, blizn czy kurzych łapek. Bez wątpienia jednak największym zainteresowaniem niezmiennie cieszy się wypełnianie ust za pomocą toksyny botulinowj powszechnie zwanej także botoksem lub kwasu hialuronowego.

Zabieg ten przeprowadzany jest przy użyciu cienkiej igły, którą wstrzykuje się do ust odpowiedni środek, po którym nasze usta od razu stają się pełniejsze i gładkie. Nierzadko Panie także decydują się na wstrzyknięcie tłuszczu pobranego z własnej części ciała (przeważnie ud czy brzucha), jednak efekt utrzymuje się stosunkowo krótko, ponieważ tłuszcz szybko się wchłania. Cena takiego typu świadczonej usługi jest tak naprawdę niewielka, w porównaniu z efektem jaki jesteśmy w stanie osiągnąć. Kwoty opiewają w tym przypadku w okolicach od 300 do nawet jednego tysiąca złotych, w zależności gdzie i przez kogo zabieg zostanie wykonany. Pamiętać musimy jednak, aby najlepiej wykonał go specjalista w tym zakresie wykwalifikowany w odpowiednio przystosowanym gabinecie, aby zapewnić sobie pełen komfort, bezpieczeństwo oraz zadowolenie z efektu końcowego. Bardzo istotne może się również okazać poprzedzenie wykonania zabiegu konsultacją medyczną, dzięki której możliwe będzie wyeliminowanie ewentualnych przeciwskazań takich jak na przykład: opryszczka, ciąża czy okres karmienia piersią.

Poznaj gabinet medycyny estetycznej FreshMED

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *