Wszystko o makijażu permanentnym

Gdy umiłowanie wygody idzie w parze z dbałością o atrakcyjny wygląd, klientki salonów piękności decydują się na wykonanie makijażu permanentnego. Dodatkowy kwadrans o poranku, kiedy zazwyczaj jesteśmy w irytującym niedoczasie, powinien całkowicie zrekompensować tę chwilową niewygodę związaną z lekkim mrowieniem czy pieczeniem przy nanoszeniu barwników.

Gdy umiłowanie wygody idzie w parze z dbałością o atrakcyjny wygląd, klientki salonów piękności decydują się na wykonanie makijażu permanentnego. Maksymalnie kilka godzin na gabinetowej leżance oraz kilkaset do ponad tysiąca złotych (podajemy orientacyjne stawki w Opolu) to cena, jaką niejednej pani przychodzi zapłacić za poranną oszczędność czasu przy stylizacji brwi, powiek oraz ust. Dodatkowy kwadrans o poranku, kiedy zazwyczaj jesteśmy w irytującym niedoczasie, powinien całkowicie zrekompensować tę chwilową niewygodę związaną z lekkim mrowieniem czy pieczeniem przy nanoszeniu barwników. Pigmenty nakładamy bowiem warstwowo – niezwykle delikatnie. Jeżeli chcemy wybrać gabinet, gdzie zrobimy sobie taki upiększający tatuaż, sprawdźmy portfolio, jakim dysponuje salon wpisując: kosmetyczka Opole swiaturody.com. Opole i okolice są miejscem, gdzie z pewnością znajdziemy utalentowane specjalistki od urody.

Kto nie może zafundować sobie trwałego makijażu?

Jeżeli mamy alergię na stosowane do zabiegu barwniki, fakt ten będzie na pewno bezwzględnym przeciwwskazaniem. Makijaż okolic oczu jest wykluczony u pań cierpiących na choroby siatkówki i rogówki. Gdy borykamy się z epilepsją lub z nawracającymi stanami zapalnymi skóry w pigmentowanej części twarzy, również nie możemy poddać się zabiegowi. Ciąża oraz karmienie piersią także nas dyskwalifikuje – lepiej odczekajmy, aż nasza pociecha podrośnie. W sytuacji, kiedy przyjmujemy leki związane z chorobą przewlekłą – np. cukrzycą, astmą, depresją czy zaburzeniami krzepliwości krwi, przed skorzystaniem z propozycji, jaką oferuje salon kosmetyczny, poradźmy się naszego lekarza. Gdy zaś zażywamy antybiotyki lub zaczął nam się cykl menstruacyjny, odczekajmy do czasu ustąpienia infekcji lub krwawienia – to nie najlepszy moment na taki zabieg. Jak widać, lista przeciwwskazań nie jest długa, i nie brzmi drastycznie. Nie są to oczywiście wyczerpujące informacje – szczegółowy wykaz przekaże wam kosmetolog, kosmetyczka lub dermatolog.

Czy makijaż permanentny całkowicie zastąpi codzienne malowanie się?

Jeżeli któraś z czytelniczek sądzi, że taki kosmetyczny tatuaż pozwoli jej całkowicie na wiele miesięcy zapomnieć o kolorówce, takiej jak eyeliner czy cień do brwi albo konturówka do warg, ma ona rację. Musimy jednak pamiętać, że pigmenty pod skórą mają różną trwałość. W przypadku obrysu ust jest to około pół roku, zaś brwi oraz powieki będą cieszyć nas około dwu, nawet trzech razy dłużej. Po upływie tego czasu zabieg należy powtórzyć… lub powrócić do wykonywania porannego makijażu tradycyjnymi kosmetykami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *