Ultrasonografia tętnic kończyny górnej – wykonaj badanie, gdy czujesz mrowienie bądź drętwienie

usg-konczyny-gornejMrowienie lub drętwienie górnych kończyn może być oznaką różnych schorzeń i chorób, których nie należy lekceważyć. Jeżeli i Ty zmagasz się z takimi objawami – jak najszybciej wybierz się na badanie ultrasonograficzne tętnic górnych. Wskaże ono nawet najmniejsze zmiany występujące w naczyniach krwionośnych oraz przedstawi dokładny obraz tego, czy krew przepływa w odpowiednim tempie oraz we właściwy sposób.

O czym może świadczyć mrowienie bądź drętwienie rąk

Takie objawy i dolegliwości, jak mrowienie i drętwienie rąk, mogą być przejawem wielu schorzeń i chorób związanych z układem kostnym, a także z układem krwionośnym organizmu.

Ultrasonografia tętnic, czyli inaczej USG Dopplera, pomoże w wykryciu nawet najmniejszych schorzeń tętnic. Jest to badanie niezwykle ważne, gdyż nieleczone dolegliwości związane z przepływem krwi mogą prowadzić do udarów, wylewów, zawałów serca oraz zatorowości płucnej. Dlatego też, jeżeli dostrzegasz u siebie takie objawy, jak mrowienie czy drętwienie, a dodatkowo cierpisz z powodu długiego gojenia się ran czy bólu w górnych kończynach – nie zwlekaj i od razu wybierz się na badanie.

Wykonać je możesz – między innymi – w warszawskiej Prywatnej Przychodni Lekarskiej, w Gabinecie USG, gdzie wykwalifikowany diagnosta dokładnie sprawdzi drożność tętnic.

USG Dopplera – na czym polega?

Dla wielu osób temat związany z ultrasonografią tętnic jest nieznany. Dlatego właśnie warto opisać przebieg takiego badania, aby osoby, które dostrzegają u siebie wspomniane powyżej objawy, mogły bez stresu oraz jakichkolwiek obaw udać się do lekarza w celu jego wykonania. Dzięki temu uzyskają wiedzę na temat stanu swojego zdrowia i drożności żył.

Całe badanie trwa zaledwie kilka minut, a osoba badana nie musi się do niego specjalnie przygotowywać. USG Dopplera zazwyczaj jest wykonywane przez radiologa lub chirurga naczyniowego, jednak do jego wykonania dopuszczana jest każda osoba posiadająca odpowiednie, specjalistyczne uprawnienia.

Lekarz wykonujący badanie pokrywa skórę specjalnym żelem, po czym przesuwa głowicę ultrasonografu po całej badanej kończynie. W tym przypadku, jak i podczas wszystkich innych badań ultrasonografem, pacjent natychmiast uzyskuje wyniki. Co więcej: specjalista przeprowadzający dane badanie zaznacza, co widać na uzyskanym obrazie oraz informuje pacjenta o wynikach. W przypadku widocznych zmian lub wątpliwości może zlecić osobie badanej jak najszybszą wizytę u lekarza prowadzącego lub odpowiedniego specjalisty.

Korzyści płynące z badania

Koszty związane z badaniem ultrasonograficznym górnej kończyny oscylują w okolicach stu–dwustu złotych. Jest to cena, którą warto przeznaczyć na sprawdzenie swojego stanu zdrowia. Jeżeli doskwierają Ci obawy, o których wspominano wcześniej lub w przeszłości miałeś problem z przepływem krwi – nie zwlekaj i udaj się na badanie, jakim jest USG Dopplera.

Im wcześniej zostanie wykryta dana choroba, tym szanse na jej wyleczenie są większe. Co więcej: część chorób, które da się wykryć przez badanie USG tętnic, można w początkowym stadium wyleczyć poprzez kurację odpowiednimi lekami. Jeśli zaś zostanie ona wykryta później, trzeba wykonywać zabiegi operacyjne, na które niestety często długo się czeka; dodatkowo rekonwalescencja pooperacyjna również generuje sporo czasu.

Nasze zdrowie jest najważniejsze, a krew, transportująca tlen oraz inne substancje odżywcze, zasila cały organizm do działania. Choroby związane z niedrożnością tętnic oraz zbyt wolnym przepływem krwi dotykają coraz więcej osób – i to nie tylko w zaawansowanym wieku. Dla własnego spokoju warto nie lekceważyć widocznych objawów i udać się na krótkie badanie USG, które wykaże, czy dane objawy świadczą o poważnym zagrożeniu dla życia, czy być może są jedynie alarmem ostrzegawczym, świadczącym o zachodzących niekorzystnych zmianach.

Źródło: http://www.gabinetusg.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *