Trzy najczęściej zadawane pytania na temat pierwszego okresu

A female hygienic tampon with a blue border lies on a pink backgKażda kobieta, która wchodzi w świat dorosłości, pełna jest skrajnych emocji. Oprócz wielkiej ekscytacji oraz radości towarzyszą jej swego rodzaju lęk oraz niepokój. W głowie zaczynają się kolejno pojawiać pytania, na których odpowiedzi nie są wcale proste i jednoznaczne. Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na najczęstsze z nich, aby rozwiać wszelkie wątpliwości i dać młodym kobietom odpowiedź na kwestie związane z miesiączkowaniem, które najbardziej je nurtują.

– Co lepiej wybrać: podpaskę czy tampon?

Wybór odpowiedniego środka higienicznego jest kwestią indywidualną, dlatego należy zastanowić się nad indywidualnymi oczekiwaniami względem idealnego rozwiązania. Podpaski są zdecydowanie łatwo dostępne, szczególnie często wybierane przez młode kobiety, które dopiero niedawno zaczęły miesiączkować. Jest to jednak wariant, który nie sprawdza się dobrze w każdej sytuacji i nie gwarantuje stuprocentowego komfortu. Coraz więcej dziewcząt decyduje się na używanie tamponów, na przykład znanej i cenionej na rynku marki O.B.®. Zapewnia ona szereg zróżnicowanych odsłon, wśród których znajdują się między innymi rozwiązania przeznaczone do używania w nocy. Tampony są łatwe w aplikacji i gwarantują komfort użytkowania również podczas uprawiania aktywności fizycznej oraz pobytu na basenie.

– Ile trwa cykl miesiączkowy?

Pierwsza miesiączka pojawia się u kobiet pomiędzy dziewiątym, a szesnastym rokiem życia. Prawidłowy cykl miesiączkowy trwa średnio 28 dni, jednak u wielu kobiet jest to o kilka dni mniej lub kilka dni więcej i nie ma w tym nic niepokojącego. W tym czasie pojawiają się dni płodne, które stwarzają warunki do poczęcia dziecka, a cały cykl dzielimy na trzy fazy: folikularną, owulacyjną oraz lutealną. Długość cyklu liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki do dnia poprzedzającego kolejną. Istnieje wiele czynników, które wpływają na zmianę długości cyklu miesiączkowego. Wśród nich należy wyróżnić różnego rodzaju choroby, przyjmowanie leków, silny stres czy zmianę klimatu.

– Jak zareagować na pierwszy okres?

Przede wszystkim nie panikować! 🙂 Należy na spokojnie podejść do tego tematu i przede wszystkim wybrać odpowiedni środek higieniczny, który pomoże nam przetrwać te trudne dni. Najlepiej wybierać propozycje uznanych na rynku producentów, wśród których prym wiedzie O.B.® – https://www.myob.pl/, oferując różnego rodzaju tampony. W czasie okresu najważniejsze jest zapewnienie sobie odpowiedniej ochrony, a także komfortu, aby miesiączka nie zaburzała naszego planu dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *