Sprzęty ułatwiające życie starszym osobom

diabetes-528678_1280Starsze osoby bardzo często zmagają się z wieloma bardzo nieprzyjemnymi dolegliwościami takimi jak np. problemy z oddychaniem lub chodzeniem. Aby poprawić ich komfort życia, warto zapewnić im nie tylko odpowiednie warunki do tego, ale również sprzęt, który w znaczący sposób ułatwi codzienne funkcjonowanie.

Wybór sprzętu uzależniony jest przede wszystkim od problemu, z jakim zmaga się dana osoba. Jakie jednak sprzęty i akcesoria cieszą się największą popularnością z uwagi na swoją funkcjonalność?

Inhalatory

Osoby starsze bardzo często mają problemy z oddychaniem lub też zmagają się z dolegliwościami, które wymagają podawania leków metodą wziewną. W takim przypadku inhalatory sprawdzają się najlepiej, a przy ich pomocy można podawać nie tylko leki na astmę, ale również antybiotyki. Obecnie w sklepach wybór inhalatorów jest bardzo duży, a różnią się one między sobą przede wszystkim budową oraz sposobem działania. Jednym z najpopularniejszych urządzeń jest inhalator pneumatyczno-tłokowy, który sprawdza się bardzo dobrze w przypadku chorób płuc oraz oskrzeli. Z kolei w sytuacji, gdy dana osoba cierpi na astmę lub inne przewlekłe choroby powinna zaopatrzyć się w inhalator przenośny, który zawsze można mieć przy sobie.

Balkoniki

Na problemy ze swobodnym poruszaniem się narzeka niejedna starsza osoba, dlatego też, aby przemieszczać się z miejsca na miejsce, warto posłużyć się specjalnym balkonikiem. Chodziki rehabilitacyjne, czyli inaczej balkoniki to aluminiowe konstrukcje, które wspomagają proces chodzenia. Takie balkoniki sprawdzają się o wiele lepiej niż np. kule ortopedyczne, ponieważ zapewniają starszej osobie większą stabilność, dzięki czemu może ona bez obaw poruszać się na nieco dłuższych dystansach.

Specjalne łózka

Starsze osoby, które są dosyć poważnie chore i cały dzień spędzają w pozycji leżącej, powinny zaopatrzyć się w specjalne łózka rehabilitacyjne, które najlepiej, aby posiadały materace przeciwodleżynowe. Dlaczego takie łózko jest lepsze od tego zwykłego? Przede wszystkim z uwagi na fakt, iż ma możliwość wielu regulacji, czyli można je podnosić oraz opuszczać w razie takiej potrzeby. Takie łóżko wyposażone jest zazwyczaj w kółka, dzięki czemu można je bez problemu przestawić w inne miejsce. Dzięki bocznym barierkom nie istnieje ryzyko, iż chory spadnie podczas snu z łóżka, co jest kolejną zaletą tego sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *