Sprzęt rehabilitacyjny- w jakich sytuacjach jest potrzebny i gdzie można go kupić?

Poważny uraz lub uszczerbek na zdrowiu może niestety przydarzyć się każdemu. W takim przypadku, często niezbędny okazuje się specjalistyczny sprzęt, który pomaga organizmowi zregenerować się i wrócić do formy. Jakiego typu sprzęty są najczęściej stosowane w przypadku różnego rodzaju urazów?

Kołnierze ortopedyczne

Kołnierz rehabilitacyjny to rodzaj ortezy zakładanej na szyję w celu usztywnienia górnego odcinka kręgosłupa oraz odciążenia stawów. Zazwyczaj jest stosowany przy urazach kręgosłupa, zwyrodnieniach, schorzeniach, a także po operacjach. Dostępny jest w różnych wersjach, częściowo lub całkowicie usztywnionych. W niektórych przypadkach, konieczne może być wykonanie kołnierza na zamówienie dla konkretnego pacjenta. Dzieje się tak często w przypadku osób, które mają planowaną operację górnego odcinka kręgosłupa lub szyi. 

Kule ortopedyczne 

Jeśli pacjent doznał kontuzji lub urazu nogi, w wyniku którego ma trudności z poruszaniem się, lekarz może zalecić konieczność odciążenia chorej kończyny. W tym celu, niezbędne są kule ortopedyczne. Najczęściej spotykanym modelem są kule łokciowe, które stosowane są w przypadku większości urazów. Znacznie rzadziej- z reguły tylko wtedy, gdy uraz jest rozległy i dotyczy także górnych kończyn – stosuje się kule pachwowe.

Wózki inwalidzkie 

Tego rodzaju sprzęt stosowany jest u pacjentów, którzy z różnych powodów nie mogą bądź nie powinni samodzielnie się poruszać. Współczesne wózki to nowoczesne urządzenia o rozwiniętych funkcjach, które mają umożliwić chorej osobie wygodne (oczywiście, w miarę możliwości) przemieszczanie się. Coraz więcej modeli porusza się za pomocą napędu elektrycznego, ale nadal dostępne są na rynku również modele, którymi trzeba kierować ręcznie. Istnieją nawet specjalne wózki sportowe, przeznaczone do uprawiana określonych rodzajów sportów!

Gdzie można kupić sprzęt rehabilitacyjny

Aby zapewnić sobie specjalistyczny, dobrej jakości sprzęt, należy znaleźć dobrze wyposażony sklep medyczny. Niestety, takich miejsc nie ma zbyt wiele, dlatego zakup konkretnego modelu lub rodzaju może stanowić spore wyzwanie! Na szczęście, dzisiaj wiele sklepów medycznych funkcjonuje także w internecie, umożliwiając klientom wygodne zamówienie wszelkiego niezbędnego sprzętu oraz akcesoriów przez internet. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *