Sposoby na zmęczone stopy

Stopy są jedną z najbardziej obciążonych części ciała. Długie przebywanie w pozycji stojącej lub siedzącej sprawia, że nogi puchną. Stają się zmęczone i ociężałe. Warto wtedy odpowiednio o nie zadbać, by jak najszybciej poczuć ulgę.

Czynniki mające wpływ na zmęczenie stóp

Zmęczenie nóg najczęściej objawia się bólem oraz opuchlizną. Istnieje kilka czynników, które przyczyniają się do powstawania tych dolegliwości. Są to między innymi:
1. Buty. Często zdarza się, że są niedopasowane, niewygodne, z materiałów o gorszej jakości lub na zbyt wysokim obcasie. Mogą powodować otarcia, odciski, modzele, a nawet haluksy.
2. Tryb życia. Codzienne zajęcia, rodzaj wykonywanej pracy oraz wszelkie inne nawyki, mają istotny wpływ na zdrowie naszych nóg. Długotrwałe stanie, praca za biurkiem oraz brak ruchu przyczyniają się do powstawania bólu. Zwiększają także problemy z krążeniem, co powoduje występowanie obrzęków.
3. Zmiany hormonalne. Wywołują choroby związane z niewydolnością żylną, zwłaszcza u kobiet w okresie menopauzy. W ich wyniku nasilają się dolegliwości takie jak ból i opuchlizna nóg.
Pamiętajmy jednak, że na większość tych czynników mamy wpływ. Dostępne są różne sposoby na walkę ze zmęczonymi stopami: od domowych zabiegów, po specjalistyczne kosmetyki, dostępne m.in. w ofercie firmy Acerin.

Domowe sposoby na zmęczone nogi

Jednym ze sposobów, który można zastosować w domu, jest relaksująca kąpiel. Najlepsza do tego celu jest chłodna woda, z dodatkiem soli kuchennej i kilkoma kroplami olejków eterycznych. Dobrym sposobem na zmęczone i opuchnięte nogi jest także prysznic – na przemian z zimnej i gorącej wody. Warto również zmienić nawyki żywieniowe, wprowadzając do diety więcej błonnika, witaminy C oraz suplementów diety. Dobrym pomysłem jest wymasowanie stóp oraz nóg przed położeniem się do łóżka. W następnej kolejności można także wykonać kilka ćwiczeń, takich jak wspinanie się na palce, spacer na przemian na stopach i piętach oraz wykonanie kilku skłonów i przysiadów. Do snu nogi najlepiej ułożyć wyżej od reszty ciała, np. na poduszce.

Zainwestuj w odpowiednie preparaty

Często bywa tak, że nie mamy czasu na przeprowadzanie codziennych zabiegów, które mają poprawić kondycję nóg. Czasem trudno jest wytrzymać do wieczora, aż znajdziemy się w domu, ponieważ nogi już w środku dnia bolą i są opuchnięte. Dlatego warto zakupić preparaty, które można stosować zarówno w domu, jak i poza domem o dowolnej porze dnia. W aptekach dostępne są żele oraz spraye chłodzące, które szybko przyniosą ulgę zmęczonym nogom. Godne polecenia są produkty firmy Acerin, m.in. Acerin Cool Fresh oraz Acerin Cool Relax. Pierwszy produkt to spray, który dzięki unikalnym składnikom czynnym poprawia krążenie oraz zmniejsza obrzęk nóg. Zawarty w nim mentol przyjemnie chłodzi oraz odświeża. Może być stosowany nawet przez rajstopy. Drugi produkt to chłodzący żel, który w szybki i skuteczny sposób likwiduje uczucie zmęczenia, napięcia oraz ciężkości nóg. Wszystko dzięki odpowiednio dobranym składnikom.

Pamiętajmy, że zdrowie i kondycja nóg zależy w dużym stopniu od nas samych. Dbajmy o nie w każdy możliwy sposób. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji będziemy cieszyć się zdrowymi nogami przez długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *