Sposoby korekcji zmarszczek

worried young woman checking her wrinkles around her eyesKobiety ze szczególną troską pielęgnują swoją cerę. Dlatego z niepokojem patrzą na każdą zmarszczkę, która pojawia się na ich twarzy. Z pewnością żadna bruzda nie jest powodem do radości, ale wiele z nich pojawia się właśnie wtedy, kiedy się śmiejemy. W jaki sposób można pozbyć się zmarszczek, jeśli nie mamy przekonania do kremów albo nie przynoszą one oczekiwanych efektów?

Na zmarszczki mimiczne najlepszy botoks

Codziennie uśmiechamy się, mrużymy oczy, marszczymy brwi, ponieważ tak wyrażamy emocje. Nie sposób byłoby żyć z pokerową twarzą, ale jak wspomniano właśnie przez te ruchy mięśni tworzą się niechciane bruzdy. Najlepszym rozwiązaniem tego defektu jest wstrzyknięcie botoksu. Botoks (inaczej toksyna botulinowa), wstrzykiwany jest w mięsień mimiczny twarzy, przez co blokuje wydzielanie acetylocholiny. To właśnie ona odpowiada za wysyłanie impulsów do nerwów. Jeśli ją zablokujemy – zmarszczki wygładzą się, a nasza twarz będzie wyglądać na bardziej zrelaksowaną – wyjaśnia ekspert z Gabinetu Medestetic. Botoks skutecznie zadziała na zmarszczki na czole, kurze łapki, na dolnej powiece oka, jak również na tzw. zmarszczki palacza czy na szyi. Niestety musimy liczyć się z tym, że jeden zabieg nie wystarczy nam na całe życie. Efekt utrzymuje się około 3 miesięcy, potem można zauważyć, że twarz wraca do wyglądu sprzed zabiegu. Czy trzeba specjalnie przygotować się do zabiegu? Konieczny jest tylko szczegółowy wywiad lekarski, a do najważniejszych przeciwskazań należy choroba neurologiczna, ciąża, karmienie piersią oraz stan zapalny skóry. Nie można także wstrzykiwać botoksu osobom przyjmującym substancje, które rozrzedzają krew oraz kobietom w trakcie miesiączki. Zabieg nie jest bolesny i trwa tylko kilkanaście minut. Przez 2-3 godziny po nim nie można schylać się, kłaść ani masować twarzy, ponieważ mogłoby to spowodować przemieszczenie się toksyny botulinowej. Rezultaty są zauważalne maksymalnie po dwóch tygodniach od zabiegu.

 

Kwas hialuronowy wypełni zmarszczki statyczne

Zmarszczki statyczne z kolei powstają na bazie zmarszczek mimicznych i są widoczne nawet wtedy, kiedy mięśnie odpowiadające za mimikę nie kurczą się. W tym przypadku najlepszy będzie kwas hialuronowy, uznawany za najbezpieczniejszy wypełniacz. Kwas ten występuje naturalnie w organizmie ludzkim i odpowiada za nawilżenie oraz elastyczność skóry. Kiedy zaczyna go brakować, skóra wiotczeje i marszczy się. Podobnie jak w przypadku botoksu, kwas hialuronowy wstrzykujemy pod skórę, dzięki czemu pobudzamy ją do regeneracji. Zabieg trwa do kilkudziesięciu minut, nie powinien powodować dyskomfortu i daje natychmiastowy rezultat. Skutecznie poradzi sobie m.in. z bruzdami wokół nosa, między brwiami, a także zmarszczkami wokół oczu. Można nim także zniwelować opadające policzki. Przeciwskazaniem jest ciąża, choroby autoimmunologiczne oraz stany zapalne skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *