SPA & Wellness, w otoczeniu parków parków narodowych na Podlasiu

spaSPA to miejsce oferujące zabiegi kosmetyczne, masaże, usługi związane z odnową biologiczną i relaksem dla każdego, kto potrzebuje odpoczynku i chwili dla siebie.

Komu Bieszczady, a komu SPA

Bardzo popularne jest powiedzenie o rzuceniu wszystkiego i wyjeździe w Bieszczady. Niektórzy traktują to bardzo dosłownie i oczyma wyobraźni widzą siebie z plecakiem na turystycznym szlaku wśród samych lasów. Wokół nie ma ludzi, samochodów, tylko przyroda. Kraina ta ma całą rzeszę fanów. Część z nich podchodzi do tego profesjonalnie kompletując odpowiedni sprzęt (chociażby buty), świadomie i odpowiedzialnie eksploruje okolicę nie zapominając o tym, że brak wyobraźni może dużo kosztować w starciu z naturą. Zapewne ma to swój urok i amatorów takiego wypoczynku jest bardzo dużo, ale gdy człowiek ma chęć rzucić wszystko i uciec jak najdalej od pracy i domu, to oznacza coś innego.

Przyczyna i lekarstwo

Najczęściej ludzi dopada przemęczenie. Zawrotne tempo życia wyniszcza psychicznie i fizycznie powodując obniżenie odporności na choroby, zwiększenie drażliwości na otoczenie i ciągły brak energii. Najlepszą receptą nie są wtedy suplementy diety, tak bogato oferowane przez różne firmy atakujące zewsząd reklamami na cudowny lek na zmęczenie, skurcze mięśni itp. Żaden lek i suplement nie zastąpi wypoczynku.

Można oczywiście wyjechać w Bieszczady i oddać się dobroczynnemu wpływowi przyrody. Już sam widok zieleni wpłynie kojąco na nerwy, a cisza, chociaż na początku może przeszkadzać, w końcu zrobi swoje i pozwoli zregenerować psychikę.

Nie każdy jednak może sobie pozwolić na daleki wyjazd, bo jadąc w Bieszczady, trzeba zarezerwować przynajmniej tydzień czasu. Nie każdy ma czas i środki, może też decyzję utrudniają inne czynniki. Nie warto jednak rezygnować z dobrodziejstw odpoczynku. Można zrobić to nie ruszając się daleko od domu. Zafundowanie sobie weekendu lub kilku dni w hotelu ze SPA jest bardzo dobrym pomysłem.

Odrobina hotelowego luksusu

Podarowanie sobie odrobiny luksusu nie musi oznaczać niesamowicie wysokiego standardu obiektu hotelowego, w którym się zatrzymamy. Każdy szuka czegoś, co odpowiada jego zasobom materialnym, więc klasa hotelu jest tylko i wyłącznie sprawą indywidualną. Luksus podarowany sobie, to brak zmartwień. To czas, w czasie którego możemy robić to, co nam się żywnie podoba nie martwiąc się o bazę lokalową, posiłki i wszelkie inne udogodnienia. Robią to za nas inni.

Dlatego warto rozejrzeć się za czymś popartym dobrymi opiniami gości, wszak w czasach internetu jest to prosty i szybki sposób zweryfikowania wielu rzeczy.

Nie trzeba ruszać daleko. Białystok ma w swojej ofercie hotele ze strefą SPA zdolną zaspokoić nawet najbardziej wymagających klientów. SPA & Hotel w Białymstoku, stanowi ciekawą ofertę dla osób poszukujących czegoś za maistem. Okolice obfitują w piękne tereny, najczęściej wśród zieleni i w zacisznym miejscu. Mogą być miejscem docelowym, w którym oddamy się bezgranicznemu relaksowi i oddamy się w ręce specjalistów od masaży, pielęgnacji skóry i odnowy biologicznej.

Jak nowo narodzeni

W zależności od obiektu, strefy SPA w hotelach są różne. Najlepsze z nich, w swojej ofercie posiadają tematyczne sale, najczęściej akcentujące to odpowiednią kolorystyką. Różne rodzaje saun (suche, parowe), biczów wodnych, komór kriogenicznych, szeroka paleta zabiegów relaksacyjnych, pielęgnacyjnych, odmładzających, jak też z zakresu medycyny estetycznej – tego możemy oczekiwać po najlepszych hotelach. Pracująca tam obsługa posiada stosowne uprawnienia do wykonywania danych zabiegów i odpowiednie doświadczenie. Tak powinno być w standardzie, ale warto wcześniej upewnić się również w tym zakresie, aby pobyt był satysfakcjonujący i spełnił swoje zadanie – maksymalnie odprężył i dodał sił.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *