Skuteczne usuwanie blizn

Gładka, nienaganna skóra to duma i chluba każdej kobiety. Niekiedy jednak, na skutek wypadków losowych lub medycznych interwencji, naturalna gładkość zostaje zaburzona przez nieestetyczną bliznę. Na szczęcie, można temu zaradzić stosując nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej.

Gładka i nienaganna skóra

Blizny są naturalnym efekt gojenia się ran. Jednakże nie każdy jest w stanie zaakceptować ich wygląd. Duże blizny to nie tylko problem estetyczny. Czasami potrafią w znacznym stopniu wpłynąć na samopoczucie i komfort psychiczny osoby, która je nosi. Ponadto, duże zgrubiałe blizny mogą powodować także ból, przykurcze i dyskomfort.  Rozwiązaniem tego problemu  jest laserowe usuwanie blizn. Taki nowoczesny zabieg pozwala na całkowitą korektę defektów skóry, pozwalając na nowo zaakceptować swój wygląd i znaczni wpłynąć na komfort życia. Laserowa korekcja blizn, w przeciwieństwie do zabiegów operacyjnych i chemicznych, jest bezpieczna, stosunkowo mało inwazyjna a także obarczona minimalnym ryzykiem powikłań. Za pomocą zabiegu laserowego usuwa się zarówno duże blizny powypadkowe i pooperacyjne jak i małe blizny – na przykład po trądziku czy po ospie.

Jak to działa?

Laserowe usuwanie blizn Gdańsk to zabieg o wysokiej skuteczności. Podczas naświetlania skóry, laser tworzy wokół blizny siatkę mikrouszkodzeń na przemian ze zdrową tkanką,  które natychmiast zaczynają się intensywnie regenerować. Podczas tego procesu blizna mięknie, tkanki wygładzają się a skóra w miejscu blizny zaczyna przypominać tą wokół uszkodzenia. Zabieg laserowy nie jest bolesny, nie wymaga nawet specjalnego znieczulenia, wystarczy samo chłodzenie podczas terapii. Jedynym skutkiem ubocznym, który dotyka minimalny procent pacjentów jest ryzyko wystąpienia przebarwienia skóry w miejscu zabiegu.
przed zabiegiem laserowego usuwania blizn nie ma potrzeby specjalnego przygotowywania skóry – wystarcz aby była ona czysta i nieopalona. Przed zabiegami laserowymi warto także zrezygnować z światłouczulających leków i ziół.

Czy to zabieg dla każdego?

Jak każdy zabieg, także laserowe usuwanie blizn posiada pewne niewielkie przeciwwskazania do wykonywania. Zabiegowi nie powinny się poddawać kobiety w ciąży i karmiące piersią, osoby cierpiące na aktywne skórne infekcje lub nowotwory skóry a także diabetycy. Ponadto, jeśli niedawno poddawaliśmy się zabiegom medycyny estetycznej, przed laserowym  usuwaniem blizn powinniśmy dowiedzieć się, jak długi czas należy odczekać. Laserowa korekcja blizn jest zabiegiem bardzo bezpiecznym i jeśli nie mamy żadnych przeciwwskazań do jego wykonania, możemy z jego pomocą łatwo i szybko skorygować uciążliwe defekty skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *