Rezonans magnetyczny w Warszawie

rezonans-magnetycznyRezonans magnetyczny to jedna z najczęściej wykorzystywanych technik obrazowania. To badanie bezpieczne, bezbolesne, podczas tego badania pacjenci nie są narażeni na oddziaływanie promieniowania jonizującego.

Badanie rezonansem magnetycznym można wykonać w wielu placówkach na terenie całego kraju. Można wykonać je prywatnie lub bezpłatnie w ramach umowy z NFZ. Aby wykonać badanie w ramach umowy z NFZ trzeba mieć skierowanie od lekarza. Wykonując to badanie prywatnie skracamy czas oczekiwania na wykonanie badania.

Badanie rezonansem magnetycznym wykonywane jest w wielu placówkach w Warszawie. Przy wyborze placówki, w której chcemy wykonać to badanie należy się kierować jakością sprzętu posiadanego przez placówkę oraz doświadczeniem personelu medycznego.

Nowoczesny sprzęt zapewnia wysoką jakość obrazowania, pozwala uzyskać obrazy struktur ciała człowieka w dowolnej płaszczyźnie, nawet trójwymiarowo. Rezonans magnetyczny stosuje się do badania całego ciała człowieka: tkanek miękkich, kości i innych struktur  ciała ludzkiego. To jedno z najbezpieczniejszych i najmniej inwazyjnych badań diagnostycznych. Można je stosować także u dzieci.

Jak znaleźć odpowiednią placówkę?

Aby znaleźć odpowiednią placówkę, w której wykonamy badanie, warto poradzić się opinii innych osób lub lekarza kierującego na badanie. Osoby, które chcą wykonać rezonans magnetyczny w Warszawie mogą wpisać w wyszukiwarce internetowej frazę: „rezonans magnetyczny w Warszawie”. Wyświetli się lista placówek, które wykonują to badanie w ramach kontraktu z NFZ oraz prywatnie.

Jedną z placówek, w której można wykonać rezonans magnetyczny w Warszawie jest multimed.pl. Na badanie rezonansem magnetycznym w multimed.pl w Warszawie można zapisać się osobiście lub telefonicznie w godzinach pracy pracowni. Przy zapisie na badanie wystarczy podać tylko imię i nazwisko oraz numer telefonu.

Pacjenci, którzy chcą wykonać standardowe badania (badania kręgosłupa, głowy, stawów) nie muszą mieć skierowania. Do wykonania badań specjalistycznych, np. badań serca, gruczołu krokowego, jamy brzusznej potrzebne będzie skierowanie oraz wcześniejsza dokumentacja lekarska dotycząca badanej części ciała. Dzięki tej dokumentacji lekarz opisujący badanie ma możliwość oceny i porównania ewentualnych zmian.

Przygotowanie do badania

Przed badaniem każdy pacjent musi obowiązkowo wypełnić ankietę. Przeciwwskazaniem do badania jest posiadanie rozrusznika serca oraz neurostymulatorów. Na badanie każdy pacjent musi wziąć ze sobą dowód osobisty, w przypadku badań specjalistycznych – skierowanie, w przypadku badań z użyciem kontrastu – oznaczenie poziomu kreatyniny. Należy też zabrać dokumentację medyczną oraz poprzednie wyniki diagnostyki obrazowej.

Do standardowego badania rezonansem magnetycznym w multimed.pl w Warszawie nie trzeba się przygotowywać w specjalny sposób. Należy tylko usunąć wszelkie metalowe elementy (biżuterię, ozdoby, metalowe protezy). Na dwie godziny przed badaniem nie zaleca się spożywania obfitych posiłków. W przypadku badania z użyciem kontrastu należy nie później niż 7 dni przed badaniem wykonać badanie oznaczenia poziomu kreatyniny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *