Problemy z piersiami – tych objawów nie możesz ignorować

bust-659178_960_720Niepokojące zmiany zachodzące w kobiecych piersiach mogą świadczyć o poważnej chorobie. Sprawdź na jakie objawy zwrócić szczególną uwagę.

Mimo zaawansowanej i jednocześnie szeroko dostępnej wiedzy, w dzisiejszych czasach wiele kobiet wciąż nagminnie ignoruje niepokojące obawy schorzeń piersi, które wymagają niezwłocznej konsultacji lekarskiej. Warto przy tym wspomnieć, że wczesne wykrycie choroby piersi znacznie zwiększa prawdopodobieństwo całkowitego wyeliminowania  problemu. Zaś ignorancja i brak konsultacji ze specjalistą każdego dnia w zastraszającym tempie zwiększają ryzyko wystąpienia znacznego uszczerbku na zdrowiu kobiety, a w najgorszym wypadku prowadzą do śmierci.

Nic więc dziwnego, że liczne kampanie społeczne wciąż kładą nacisk na regularne przeprowadzanie badań kontrolnych, a także na dokładne samobadanie piersi. Już dziś sprawdź na jakie objawy trzeba zwrócić uwagę.

Niepokojące objawy świadczące o chorobie piersi, obok których nie możesz przejść obojętnie:

Podejrzane zmiany w ogólnym wyglądzie biustu

Znacząca różnica rozmiaru między piersiami, a także niepokojąca zmiana kształtu lub nawet zmiana wyglądu skóry na piersi powinna budzić podejrzenia. Nie się ukryć, że kobiece piersi nie zawsze są symetryczne, a kobiece biusty różnią się od siebie urodą. Jednakże kobiety powinny znać swoje piersi i obserwować je, bowiem nagłe, lub też powoli postępujące zmiany mogą świadczyć o poważnej chorobie.

Zapalenie piersi i tym podobne objawy

Bóle piersi i gorączka, nabrzmiała czy nawet spuchnięta pierś – są to główne objawy zapalenia piersi, lecz także mogą świadczyć o czymś zupełnie innym. Jedno jest pewne, takie objawy nie mogą pozostać dla nikogo obojętne. Nawet niepozorne problemy z piersiami należy skonsultować ze specjalistą. Nie warto bawić się w lekarza, najlepiej skierować swoje kroki w miejsce jakim jest specjalistyczna klinika, w której zostanie przeprowadzone profesjonalne badanie piersi. Na profesjonalne badanie piersi najlepiej zarejestrować się od razu, na przykład tutaj: medycynadab.pl. Nie można marnować czasu na kilkutygodniowe oczekiwanie w kolejce, tutaj liczy się każda minuta.

Zmiana w wyglądzie sutka

Choć sutki każdej kobiety mogą się od siebie różnić wyglądem, kolorem, a także wielkością, to jednak istnieją pewne zmiany, na które należy zwrócić szczególną uwagę. Zauważalna zmiana wyglądu sutka bez bliżej określonego powodu jest powodem do niepokoju. Również bolące, drażliwe, opuchnięte oraz pękające sutki powinny budzić nasz niepokój. Dodatkowo wydzielina wydostająca się z wnętrza sutka jest powodem, dla którego należy natychmiastowo zgłosić się do lekarza. Nie warto wychodzić z założenia, że samo przejdzie. W tym przypadku bez wątpienia konieczna jest profesjonalna opinia sprawdzonego lekarza.

Bóle w okolicach piersi

Nie tylko bóle piersi czy też inne problemy z piersiami świadczą o schorzeniach. Także niepokojące bóle w klatce piersiowej czy też nagłe bóle pod pachami często są objawem choroby piersi. Takich objawów także nie można ignorować, wczesne wykrycie nieprawidłowości znaczeni zwiększa szanse na skuteczne leczenie chorób piersi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *