Preparaty lecznicze na mięśnie, kości i stawy

kosci-stawyMięśnie, kości i stawy to narządy, które często bywają wystawione na różne urazy, kontuzje oraz stany chorobowe. Problemy z wyżej wymienionymi narządami, dotykają sporą liczbę osób, zwłaszcza w podeszłym wieku. Mogą dotknąć również osoby aktywne, uprawiające jakąś dyscyplinę sportu, jak i te bierne fizycznie. Sprawdź jak radzić sobie w tymi dolegliwościami.

Problemy z układem ruchowym człowieka

Na układ ruchowy człowieka składają się mięśnie, kości i stawy.

Mięsień – jest narządem, który jest jednym z głównych elementów narządu ruchu, jest wyjątkowo podatny na urazy, zwłaszcza wśród osób uprawiających sport. Mięśnie zbudowane są z tkanki mięśniowej. W wyniku skurczów mięśniowych kurczą się i rozkurczają się. Najpowszechniejszymi dolegliwościami mięśni są urazy, skurcze i bóle.

Kość – narząd wchodzący w skład układu kostnego. Jego głównym budulcem są tkanki kostne. Najbardziej powszechną chorobą związaną z kośćmi jest osteoporoza (spadek gęstości kości). Dotyka ona głównie osób starszych. Choć rzadko – może wystąpić u osób młodszych.

Staw – jest ruchomym połączeniem, między składnikami szkieletu. Stawy narażone są na pęknięcia lub zwichnięcia, zwłaszcza przy przeciążeniach lub w wyniku wykonania nieodpowiedniego ruchu. Schorzeniom ulegać mogą także chrząstki stawowe.

Na rynku istnieje wiele preparatów, maści, kompresów oraz innych medykamentów na stany chorobowe i urazy kości, mięśni i stawów. Można je nabyć po dobrej cenie w wybranych sklepach internetowych. Zwłaszcza w ostatnim czasie, kiedy coraz więcej młodych ludzi uprawia ulubiony sport, a coraz więcej osób starszych jest zainteresowanych leczeniem swoich dolegliwości, preparaty te cieszą się coraz większą popularnością.

Preparaty na kości, mięśnie i stawy

Dzielą się one na preparaty w płynie na kości, mięśnie i stawy oraz preparaty sztukowane na kości, mięśnie i stawy.

Preparaty płynne, przeznaczone do picia, smarowania lub wstrzykiwania zwalczają takie dolegliwości jak osteoporoza, dna moczanowa, ból i reumatyzm, przeciwdziałające skurczom mięśni, przyspieszające regenerację chrząstki stawowej, łagodzące urazy stawów i mięśni. Preparaty płynne mogą występować w formie kremu, kropli, maści, oleju, balsamu, aerozolu czy sprayu.

Kremem smarujemy obolałe miejsca w skutek urazów mięśni, stawów, reumatyzmu. Maść pozwala złagodzić ból w miejscu urazu. Natomiast aerozol, spray rozpylamy na miejsce urazu z odpowiedniej odległości i czekamy aż zostanie wchłonięty.

Preparaty sztukowane mają zastosowanie przy chorobach o podłożu reumatycznym, bólach stawów, kości, osteoporozie, skurczach mięśni, celem regeneracji chrząstki stawowej czy wzmocnienia kości. Niwelują ponadto zakwasy i objawy podagry. Można je spożywać w formie zwykłych tabletek lub kapsułek oraz rozpuszczanych w ciepłej wodzie tabletek musujących lub saszetek.

Kompresy, okłady, plastry stosowane są w przypadku niwelowania skutków ukąszenia owadów, bólu mięśni, zębów, głowy, w przypadku stłuczeń, siniaków, rwie kulszowej, bólach reumatycznych czy obrzękach. Mogą mieć właściwości lecznicze, chłodzące lub rozgrzewające. Rozgrzewające – zawierają składniki pobudzające krążenie krwi, rozgrzewają i działają łagodząco na dolegliwości bólowe, przynosząc ulgę. Chłodzące – dają uczucie ochłodzenia i ulgi w szybkim tempie (w czasie ochładzania ma miejsce zwężenie naczyń krwionośnych, w wyniku czego dochodzi do zmniejszenia okołonaczyniowego „obrzęku” i ograniczenia ucisku na nerwy). Lecznicze – zawierają substancje o działaniu przeciwbólowym oraz przeciwzapalnym i wskazane są w przypadku wystąpienia pourazowych stanów zapalnych układu kostnego, bólu pleców i stawów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *