Powiększanie penisa – zabieg, jak każdy inny

Dla mężczyzn zadowolenie z własnego ciała, z własnego wyglądu jest tak samo ważne jak dla kobiet. Każdy chce czuć się dobrze w swoim ciele i szuka na to sposobów. Jednym z nich jest powiększanie penisa – zabieg, który od niedawna można wykonać w Klinice Melitus w Warszawie. Okazuje się, że zainteresowanie jest spore. Dlaczego? Właśnie o to, zapytaliśmy dr. Michała Janiszewskiego, urologa, lekarza medycyny estetycznej, wykonującego zabiegi powiększania penisa w warszawskiej klinice. Poznaliśmy też opinię pacjentów.

W czym może pomóc urologia estetyczna?

Pacjenci, którzy umawiają się na zabieg powiększania penisa do Kliniki Melitus to bardzo zróżnicowana grupa – mówi dr Michał Janiszewski. Znajdują się w niej zarówno osoby, chcące zmierzyć się z syndromem małego członka, jak i ci, którzy wydają się nie mieć żadnych kompleksów. Decyzja o powiększeniu penisa dyktowana jest najróżniejszymi przekonaniami, ocenami. To sprawa stricte indywidualna, tak samo jak w przypadku powiększania biustu. U niektórych rozmiar jest faktycznie problemem i trzeba się z nim zmierzyć (dotyczy to głównie wad anatomicznych czy skutków otyłości), u innych to kwestia nieprawdziwego obrazu sytuacji, u jeszcze innych chęć bycia najlepszym. To także sposób na odmłodzenie czy chociażby po prostu usatysfakcjonowania siebie lub partnerki. Powodów jest w zasadzie tyle, ilu samych pacjentów. Naszym zadaniem nie jest wartościowanie, ale rozwiązywanie problemów. Ktoś kto zgłasza się do nas, bo uważa, że potrzebuje takiego zabiegu, otrzymuje tylko profesjonalną pomoc – rozmowę ze specjalistą i możliwości, z jakich może skorzystać – wyjaśnia urolog z warszawskiej Kliniki Melitus.

Jakie to są możliwości?

Współczesna urologia estetyczna dysponuje szerokim arsenałem metod i narzędzi. Komponentów, z pomocą których można wykonać zabieg powiększania penisa jest wiele. Od zupełnie nieinwazyjnych, jak iniekcja kwasu hialuronowego, do poważnych ingerencji chirurgicznych, jak podcięcie więzadeł czy liposukcja wzgórka łonowego – tłumaczy dr Janiszewski. Wybór danej metody zależy od konkretnego przypadku. Osoby walczące ze skutkami otyłości, u których problemem jest, dajmy na to, penis ukryty (prącie pogrążone) wymagają interwencji chirurgicznej. Ponieważ prącie chowa się w warstwach tłuszczu w okolicy spojenia łonowego, trzeba je “wydobyć” spod fałdów skóry, co bez skalpela udać się nie może. Zupełnie innym rozwiązaniem jest rewitalizacja penisa. Zabiegi z wykorzystaniem autologicznej tkanki tłuszczowej (czyli własnego tłuszczu pobranego metodą liposukcji i przeszczepionego w miejsce docelowe) z dodatkiem osocza bogatopłytkowego, a czasami także kwasu hialuronowego pozwala pokonać dysfunkcje seksualne, które mogą pojawiać się wraz z wiekiem. Problemy ze wzwodem, zmiana wyglądu prącia i związane z tym obciążenie psychiczne można pokonać właśnie z pomocą urologii estetycznej, a co ciekawe, decyduje się to coraz więcej osób. 

Kto decyduje się na zabieg powiększania penisa?

Na przykład pan Tomasz. 46-letni prawnik. Pan Tomasz związał się z dużo młodszą partnerką. Chciał jej zaimponować, stawać na wysokości zadania. Nigdy nie miał kompleksów, ale widział, że czas robi swoje. Zgłosił się więc do urologa z prośbą o pomoc. “Żyjemy w XXI wieku, dlaczego nie mielibyśmy korzystać z jego dobrodziejstw? Podejrzewam, że dziś każdego dnia jakaś kobieta robi sobie biust, nie wspominając już o botoksie. Dlaczego mężczyźni mieliby być wykluczeni?” – pyta pan Tomasz, który już dwukrotnie przeszedł zabieg rewitalizacji członka. 

Z pomocy dr. Janiszewskiego skorzystał także młody chłopak, 30-letni Marcel. Z kompleksem małego członka walczył od zawsze. Urodził się, jako wcześniak, przez co wolniej się rozwijał i później dojrzewał. W tym upatrywał przyczynę małego rozmiaru. Zdecydował się na powiększenie członka przeszczepiając autologiczną tkankę tłuszczową z osoczem bogatopłytkowym. Jak sam mówi, przede wszystkim dlatego, aby podnieść swoją samoocenę, poczuć się lepiej, pewniej. “To prosty zabieg, dostępny dla osób takich, jak ja. Cieszę się, że trafiłem do specjalistycznej kliniki, w której nikt mnie nie oceniał, nie krytykował, tylko najzwyczajniej zaoferował pomoc. Przez ostatni rok wiele w moim życiu się zmieniło. Nie chcę podawać szczegółów, ale jest bardzo dobrze, zarówno zawodowo, jak i prywatnie. Jeśli mogę coś poradzić tym, którzy biją się z myślami – najtrudniejszy pierwszy krok, umówcie się do urologa estetycznego i porozmawiajcie, potem wszystko potoczy się z górki”.

Na czym polega powiększanie penisa autologiczną tkanką tłuszczową?

Lipotransfer (lipofilling) to metoda pozwalająca na modelowanie wybranych partii ciała własnym tłuszczem. Przeszczep autologicznego tłuszczu znajduje szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej i pozwala skorygować różnego rodzaju niedoskonałości (z różnych części ciała biustu, pośladków, ud), w tym również poprawić objętość prącia. Procedura zabiegowa składa się z trzech elementów:

  • liposukcji, autologiczna tkanka tłuszczowa pobierana jest u mężczyzn najczęściej z zewnętrznej strony ud,
  • odwirowania pobranego materiału w celu odseparowania mniej żywotnych komórek od tych najbardziej wartościowych i ewentualnie połączenia ich z osoczem bogatopłytkowym (PRP), kwasem hialuronowym,
  • przeszczepu odpowiednio przygotowanej tkanki tłuszczowej w miejsce zabiegowe. 

W Klinice Melitus zabieg powiększania penisa metodą lipofillingu trwa około 2 godziny. Przeprowadza się go w trybie ambulatoryjnym, w znieczuleniu miejscowym. Jest w zasadzie bezbolesny i przebiega w sposób komfortowy dla pacjenta. Po przeszczepie można wrócić do codziennych obowiązków, aczkolwiek zaleca się, zwłaszcza na początku, ograniczenie nadmiernego wysiłku fizycznego oraz wstrzemięźliwość seksualną przez dwa tygodnie. Bardzo ważne jest także – dodaje dr Janiszewski – aby po przeprowadzonym zabiegu zadbać o zdrowy tryb życia. Palenie, niewłaściwa dieta przekładają się na kondycję komórek, które stają się osłabione, mniej wartościowe, przez co nie mogą w pełni realizować swoich funkcji. Co więcej, zauważa się, że efekty lipotransferu utrzymują się dłużej u tych pacjentów, którzy o siebie dbają – warto o tym wiedzieć. 

Jeśli już mowa o efektach powiększania penisa autologiczną tkanką tłuszczową z dodatkiem PRP, to przede wszystkim należy podkreślić, że są bardzo naturalne, nawet bardziej niż po iniekcji samego kwasu hialuronowego. A przy tym zapewniają długotrwałą poprawę. Zmiana objętości widoczna jest od razu po zabiegu, choć pełen rezultat uwidacznia się dopiero po pewnym czasie, kiedy przeszczepione komórki zostaną zaadaptowane do nowych warunków. Wówczas rozpoczyna się też proces rewitalizacji tkanek, który skutkuje zwiększeniem napięcia i ukrwienia prącia, poprawą jakości wzwodów i ogólnych doznań seksualnych. Tak więc dzięki zabiegowi powiększania penisa można nie tylko zyskać większy rozmiar, ale również większą sprawność. 

W opinii dr. Michała Janiszewskiego powiększanie penisa to zabieg, jak każdy inny, bo jak każdy inny jest odpowiedzią na potrzeby pacjentów. Powiększanie penisa kwasem hialuronowym czy metodą lipofillingu to jeden z tych małych zabiegów, który przynosi wielkie zmiany. Jego skutkiem jest nie tylko poprawienie objętości prącia, ale ogólna poprawa funkcjonowania w sferze psychofizycznej. Pacjenci, jak pan Tomasz czy Marcel, którzy skorzystali z tego rozwiązania, zgodnie przyznali, że w ich życiu wiele się zmieniło – przede wszystkim podejście do samego siebie. 

Dr Michał Janiszewski – urolog, lekarz medycyny estetycznej, związany zawodowo z warszawską Kliniką Melitus, w której wykonuje zabiegi urologiczne, w tym także zabieg powiększania penisa. Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://klinikamelitus.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *