Plastyka brzucha Artplastica-Klinika Chirurgii Plastycznej Szczecin

Zabiegi uzależniamy od indywidualnych potrzeb Pacjenta:
– Zabieg polegający na wykonaniu jednego z kilku rodzajów nacięć (zależnie od decyzji chirurga) powyżej spojenia łonowego tak, aby blizna była najbardziej ukryta, a następnie odpreparowaniu fałdu skórno-tłuszczowego od powięzi brzusznej wysoko, aż do łuków żebrowych. Umożliwia to maksymalne zsunięcie skóry ku dołowi i – po odpowiednim naciągnięciu – usunięcie zbędnego nadmiaru wraz z ewentualnymi rozstępami i bliznami po innych operacjach. Wcześniej wykonuje się nacięcie wokół pępka tak, żeby pozostał na swoim miejscu, a na koniec zabiegu wszywa się go w nowe miejsce, ale na tej samej wysokości co poprzednio. Przed zaszyciem rany należy – jeśli zachodzi taka konieczność – wykonać aplikację pochewki mięśnia prostego brzucha w celu maksymalnego ujędrnienia przedniej ściany brzucha.
Po operacji zakłada się dreny na kilka dni, by można było kontrolować utratę krwi oraz odpowiedni uciskowy opatrunek, żeby odpreparowana skóra mogła połączyć się z podłożem.
– Miniplastyka brzucha, polegająca na przeprowadzeniu standardowego lub węższego nacięcia powyżej spojenia łonowego i preparowanie tylko do pępka i ponowne odcięcie skóry,z zachowaniem pępka na dotychczasowym miejscu. Ten wariant zabiegu ma zastosowanie u Pacjentek, u których nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej znajduje się poniżej pępka.
– Plastyka brzucha „odwrotna”, gdzie nacięcie wykonywane jest na wysokości łuków żebrowych. Fartuch skóno – tłuszczowy jest preparowany ku dołowi, a następnie podciąga się skórę ku górze, odcinając nadmiar na odpowiednim poziomie.  

Zabiegi wykonywane są w klinice: Artplastica – Klinika Chirurgii Plastycznej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *