Pasta AH Plus Jest najskuteczniejszym sposobem na wypełnianie kanałów korzeniowych!

leczenie-kanaloweJeśli zastanawiasz się jaki preparat uszczelniający będzie najlepiej sprawdzał się w Twoim gabinecie stomatologicznym, powinieneś zastanowić się nad wyborem AH Plus Jet. Preparat ten stosowany jest bowiem w wielu renomowanych niemieckich ośrodkach uniwersyteckich, w których sprawdza się jego skuteczność i niezawodność. Ta innowacyjna mieszanka łącząca właściwości dwóch past, idealnie nadaje się jako uszczelniacz do wypełniania kanałów korzeniowych stałych zębów. Specjalny system samomieszającej strzykawki pozwala na równomierne wymieszanie obu składników tak, aby działanie obu past było jak najskuteczniejsze.

Czym jest AH Plus Jet?

Najprościej rzecz ujmując, jest to dwuskładnikowy materiał, oparty na bazie żywic amino-epoksydowych. Składa się z bazy oraz tzw. katalizatora, którego zadaniem jest przyśpieszanie reakcji chemicznej, w tym przypadku łączenia się obu składników pasty. Są one umieszczone w jednej, podwójnej strzykawce, zakończonej końcówką mieszającą oraz aplikatorem do bezpośredniego dozowania preparatu. Mieszanie elementów, na które składa się pasta, następuje w momencie nakładania preparatu na ząb.

Czym wyróżnia się preparat?

Przede wszystkim rewolucyjnym składem chemicznym bazującym na opatentowanych aminach epoksydowych żywic. Dzięki najniższej rozpuszczalności wśród uszczelniaczy, mamy gwarancję tego, że będzie on wypełniać kanały korzeniowe w sposób hermetyczny. Preparat AH Plus Jet odznacza się także sprawdzoną biokompatybilnością, co oznacza, że nie ma możliwości odrzucenia składników materiału przez organizm. Odporność na temperaturę w przypadku termicznych metod wypełniania kanałów, eliminacja uwalniania formaldehydu (bezbarwnego gazu o ostrym zapachu) oraz doskonałe właściwości smarujące również zaliczają się do zalet tej specjalnej pasty uszczelniającej.

Zalety korzystania z AH Plus Jet

  • skuteczność działania, potwierdzona w wyniku badań laboratoryjnych i klinicznych
  • kontrastowość na zdjęciach rentgenowskich
  • wyjątkowa stabilność wymiarów
  • długoterminowe właściwości uszczelniające
  • długi czas wiązania
  • wieloletnia obecność na światowych rynkach
  • doskonałe właściwości łączenia się obydwu past

Wskazania kliniczne

Pasta AH Plus Jet, idealnie nadaje się do stałego wypełniania kanałów korzeniowych zębów stałych wraz z zastosowaniem ćwieków kanałowych. Preparat może być używany we wszystkich technikach uszczelniania kanałów, przy czym najlepiej sprawdza się w przypadku metod termicznych takich jak np. Thermafil.

Dostępne warianty pasty

Pierwotna wersja preparatu składała się z dwóch tubek emulsji – pasty A o pojemności 4 ml oraz pasty B, również o pojemności 4 ml. W przypadku tego wariantu konieczne było, aby stomatolog sam mieszał preparaty w odpowiednich proporcjach, co często prowadziło do rozrabiania zbyt dużej ilości pasty.

Dzięki temu, że producent wyszedł naprzeciw oczekiwaniom stomatologów, powstała nowa, rewolucyjna metoda polegająca na zastosowaniu samomieszającej strzykawki o pojemności 15 gramów. W ten sposób sam proces przygotowawczy stał się o wiele szybszy i sprawniejszy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie firmy oferującej materiały i produkty medyczne Solomedica.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *