Ortokeratologia – nowość w Optcon!

Ortokeratologia zaliczana jest to nowych, niechirurgicznych metod leczenia wzroku. Polega na selektywnym stosowaniu stabilnokształtnych soczewek kontaktowych. Metoda ma na celu uzyskania czasowej redukcji wady wzroku i lepszej swobodnej ostrości widzenia. To nowa metoda, którą możesz również znaleźć w salonach Opticon!

 

Na czym polega ortokeratologia?

 

W ortokeratologii stosuje się specjalnie skonstruowane soczewki, które mają za zadanie modelować kształt rogówki. Ich zadanie polega na modelowaniu kształtu rogówki poprzez jej spłaszczenie. Są twarde i gazoprzepuszczalne. Zakłada się je tylko na noc, a rano się je zdejmuje. Podczas snu soczewka działa na nabłonek rogówki i formuje go w odpowiedni sposób. Dochodzi wówczas do przesunięcia komórek nabłonka poza centrum co sprawia, rogówka zmienia kształt. Pomaga to w redukcji rozmycia obrazu siatkówkowego, które jest odpowiedzialne za zwiększony wzrost długości gałki ocznej. Po upływie około 3 miesięcy wystarczy je już zakładać tylko co drugą noc. Efekty takiej korekcji wzroku utrzymują się początkowo przez kilkanaście godzin. Z czasem może to być nawet około 40 godzin! Jednakże, wszystko jest zależne od wady wzroku oraz od długości stosowania ortokeratologii.

Niestety, działanie soczewek ortokeratolicznych jest odwracalne w przeciwieństwie do chirurgicznego usuwania tego problemu.

 

Kto może stosować soczewki ortokeratologicznych?

 

Soczewki ortokeratologiczne można stosować już u dzieci i młodzieży! Ich zaletą jest to, że mogą to robić pod stałą kontrolą rodziców, którzy będą pilnować, aby były one poprawnie stosowane poprawnie. Soczewki ortokeratologiczne nosi się i ściąga w domu. Jest to bezpieczniejsze niż okulary czy soczewki tradycyjne, które można zgubić lub zniszczyć na podwórku lub w szkole.

Ortokeratologię można również stosować u dorosłych, którzy pracują w trudnych warunkach, a ich praca uniemożliwia stosowanie tradycyjnych metod.

 

Szukaj tej metody leczenia w Opticonie!

 

Profesjonalne salony optyczne kierują się przede wszystkim współpracą wyłącznie z prawdziwymi specjalistami o wysokich kompetencjach i którzy doskonale orientują się w zasadach doboru metody korekcji wzroku. Jeśli zastanawiasz się nad tą metodą sprawdź wizytówkę Centrum Dobrego Widzenia Opticon w Lublinie, który może być wzorem w poszukiwaniach najlepszego salonu optycznego i okulistycznego.

Dobry optyk może być bliżej niż Ci się wydaje – poszukaj renomowanych salonów w swojej okolicy!

Więcej informacji: https://opticon-cdw.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *