Okulary progresywnie, – dlaczego warto je zakupić?

Okulary do czytania, do noszenia na co dzień, do komputera. Znasz pewnie ten problem. Za każdym razem zmuszony jesteś zmieniać je na inną parę. A może po prostu wybrać optymalne rozwiązanie?

Okulary progresywne to takie, które są wieloogniskowe. Szacuje się, że takie rozwiązanie jest najlepsze właśnie dla osób po 40.roku życia. Wówczas nie ma potrzeby stosowania dwóch par okularów: jednych do czytania, drugich do patrzenia w dal. Soczewki są tak skonstruowane, że ich górna część jest idealna do korekcji wzroku na dal, zaś dolna sprawdza się w przypadku patrzenia na elementy znajdujące się blisko nas (np. czytanie). Zmiana pomiędzy tymi obszarami jest bardzo płynna, dlatego okulary te świetnie zastępują dwie pozostałe pary.

Technika się rozwija

Pierwsze okulary progresywnie pojawiły się na rynku w latach 50.tych. Oczywiście przez ten czas przemysł optyczny przeszedł znaczne ewolucje. O ile pierwsze okulary  produkowane  w jednym typie dla rożnych grup odbiorców, przez co wielu z nich odczuwało dyskomfort, o tyle teraz ogromnie się to zmieniło. Obecnie nie ma problemu z dopasowanie soczewek progresywnych do danej osoby, z uwzględnieniem jej wady wzroku i potrzeb. Optyk np. w Studio Optyczne 9 po wcześniejszej konsultacji dobierze odpowiednie soczewki pod kątem przeprowadzonego wcześniej badania optometrycznego. Komputerowe badanie wzroku dokładnie pokaże, jaką mamy wadę i jakie jest jej stadium zaawansowania.

Dlaczego warto zainwestować w okulary progresywne?

Wbrew temu, co powszechnie się mówi, przyzwyczajenie się do noszenia okularów progresywnych nie jest wcale takie trudne. Jak w przypadku innych rzeczy, wymaga to po prostu odrobiny czasu. Może właśnie przez te stereotypowe przekonania, okulary tego typu nie są jeszcze aż tak bardzo powszechne. Wbrew pozorom okazuje się, że mają one wiele zalet, and, którymi być może nawet nigdy się nie zastanowiliśmy. Po pierwsze to kwestia ekonomiczna. Mimo, że ona one droższe od zwykłych okularów, to w późniejszych czasie znacznie bardziej nam się to opłaci. Podczas, gdy musielibyśmy kupić druga parę okularów do czytania czy do komputera, tutaj mamy jedne, które sprawdzą się w każdej sytuacji. Po drugie na rynku znajduje się wiele modelu okularów i szkieł. Z pewności znajdziemy dla siebie odpowiednie zarówno pod względem estetycznym, jak i cenowym. No i w końcu – komfort noszenia okularów, w których widzimy świetnie zarówno z bliska, jak i daleka jest ogromny. Nie ma konieczności ciągłego zmieniania okularów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *