Nowoczesna ginekologia estetyczna: zabieg MonaLisa Touch

how-to-get-naturally-beautiful-fair-skinLaser MonaLisa Touch działający w dalekiej podczerwieni jest innowacyjnym narzędziem, stosowanym w ginekologii estetycznej. Taki zabieg to idealne rozwiązanie dla kobiet, które chciałyby poprawić atrakcyjność i funkcjonalność zewnętrznych narządów płciowych. Efekty jakie niesie za sobą ta metoda podnoszą komfort życia, zwiększają doznania podczas stosunku i korzystnie wpływają na samoocenę pacjentek. System laserowy SmartXide2 MonaLisa Touch to skuteczne i przebadane urządzenie stworzone do zabiegów z grupy małoinwazyjnych, wykonywanych specjalnie z myślą o pięknie i zdrowiu intymnym kobiet.

Zalecenia do zabiegu

Metoda zalecana jest u kobiet w każdym wieku, które odczuwają dyskomfort fizyczny i psychiczny związany z dolegliwościami okolic intymnych. Laser MonaLisa Touch stosuje się do redukcji i eliminowania problemów takich jak: zmiany oraz problemów stref intymnych powstałe w wyniku przebytego porodu lub będące efektem starzenia się skóry, blizny i zaburzenia pigmentacji narządów płciowych zewnętrznych i krocza, deformacja lub asymetria warg sromowych, luźność pochwy, podrażnienia i suchość, jak również nawracające infekcje spowodowane aktualną budową zewnętrznych narządów płciowych, wysiłkowe nietrzymanie moczu, dyskomfort spowodowany wyglądem stref intymnych. Laseroterapia skutecznie obkurcza pochwę, poprawia jej eleastyczność, wzmacnia  ścianki pochwy oraz okolice ujścia cewki moczowej – wyjaśniają Specjaliści z Kliniki Esteticmed.pl. Jest to doskonała alternatywa dla tradycyjnych operacji plastycznych.

Przebieg terapii

Zabieg poprzedzony jest wywiadem medycznym i wykonaniem badania ginekologicznego oraz cytologicznego. Zabieg MonaLisa Touch wykonywany jest z użyciem specjalnej głowicy wyposażonej w skaner, którą lekarz wprowadza do wnętrza pochwy. Energia lasera działa bezpośrednio na ścianki pochwy, powodując mnóstwo precyzyjnie rozmieszczonych mikrourazów w śluzówce, co skutkuje powstaniem nowych młodych komórek i gruczołów. Pod wpływem ogrzania tkanek włókna kolagenowe kurczą się i pojawiają się nowe, co pobudza pochwę do samoregeneracji. Wpływa to na gruntowną rewitalizację pochwy – obkurczenie pochwy i odbudowę błony śluzowej. Zabieg należy do krótkich – trwa około 5 do 10 minut. Jest bezbolesny i należy do grupy zabiegów małoinwazyjnych – pacjentka odczuwa jedynie nieznaczne ciepło. W celu osiągnięcia jak najlepszych efektów zalecana jest terapia składająca się z kilku zabiegów w regularnych odstępach co 2-4 tygodnie. Ilość zabiegów ustalana jest na podstawie wywiadu przeprowadzanego przez lekarza i oczekiwań pacjentki – tłumaczą Eksperci z Kliniki Esteticmed. W przypadku zastosowania zabiegu w celu rewitalizacji pochwy najczęściej wykonywany jest jeden zabieg. W przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu zwykle procedurę należy powtórzyć 2-4 razy.

Wskazania pozabiegowe

Pacjentka, która poddała się zabiegowi MonaLisa Touch powinna przestrzegać następujących zaleceń: wstrzemięźliwość do 7 dni, unikanie gorących kąpieli, ograniczenie wysiłku fizycznego. Poza tym bezpośrednio po wykonaniu zabiegu pacjentka może wrócić do codziennej aktywności.

Efekty zabiegu

Rezultaty zabiegu to: odbudowa błony śluzowej, lepsze nawilżenie pochwy, zwężenie i poprawa elastyczności pochwy, redukcja wysiłkowego nietrzymania moczu, korekcja warg sromowych – odmłodzenie, lifting, wybielenie.  Z reguły efekty można zauważyć już po 3-4 tygodniach od zabiegu. Kobiety, które poddały się zabiegowi cieszą się lepszym samopoczuciem fizycznym i psychicznym, większym komfortem życia na co dzień, a także poprawą doznań seksualnych.

Artykuł przygotowany we wspołpracy z: http://www.esteticmed.pl/o-klinice/kliniki-esteticmed

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *