Możliwości lasera frakcyjnego CO2

Beauty treatment of the young beautiful female face, doctor's hand in gloves touch face of beautiful young woman.Laser frakcyjny to specjalistyczne urządzenie wykorzystywane do wykonywania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej oraz usuwania schorzeń dermatologicznych. Dzięki niemu, odmłodzisz skórę, pozbędziesz się blizn i usuniesz rozmaite defekty. Opisujemy, jakie są możliwości lasera frakcyjnego CO2.

Jak to działa

Laser frakcyjny to urządzenie wykorzystująca energie skupionych wiązek światła, która w kontrolowany sposób uszkadza wybrane obszary naskórka. Dzięki temu, że komórki zostają uszkodzone, aktywowany jest proces gojenia umożliwiający zastąpienie zniszczonej tkanki zdrową. Efektem tego procesu jest zdrowsza, młodo wyglądająca skóra.

Proces gojenia po zabiegu laserem frakcyjnym CO2 przebiega bardzo szybko i nie powoduje powstawania widocznych ran ani blizn. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu superkrótkich wysokoenergetycznych impulsów wykonujących w skórze bardzo małe, ablacyjne kolumny.

Podczas zabiegu, wiązka laserowa przenika przez naskórek, nie uszkadzając go. Zmiany zachodzą dopiero głęboko pod naskórkiem – do 2 milimetrów. Dzięki temu, po zabiegu widoczne jest wyłącznie zaczerwienienie, które znika już po kilku godzinach. W razie potrzeby można je bez trudu ukryć pod makijażem – wyjaśnia specjalista z gabinetu High-Med z Warszawy  

Efekty zabiegu są natychmiastowe, a ich działanie potęguje się z upływem czasu, gdy pobudzone warstwy skóry zaczynają produkować nowy kolagen.

Zastosowanie lasera frakcyjnego CO2

  • odmładzanie skóry,
  • redukcja przebarwień i bruzd,
  • zmniejszenie zmarszczek,
  • usunięcie blizn,
  • odmładzanie dłoni,
  • redukcja rozstępów,
  • poprawa jędrności skóry.

Laser frakcyjny CO2 to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy oczekują szybkiej poprawy wyglądu skóry bez konieczności stosowania inwazyjnych metod leczenia. Zabiegi laserem są w zasadzie bezbolesne.   

Przeciwwskazania

Zabieg laserem jest całkowicie bezpieczny, jednak nie wszyscy mogą skorzystać z dobrodziejstwa tej metody. Nie powinny jej stosować przede wszystkim kobiety w ciąży, osoby o obniżonej odporności i cierpiące na cukrzycę lub nowotwory. Dla bezpieczeństwa pacjentów, przed wykonaniem zabiegu, lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem. Pozwala to ustalić jego aktualny stan zdrowia i zminimalizować ryzyko wystąpienia powikłań.

Laser frakcyjny znajduje szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej, a regulacja częstotliwości i długości fali elektromagnetycznej pozwala oddziaływać na praktycznie wszystkie tkanki (w zależności od ustawień). Jego atutami jest nie tylko wysokie bezpieczeństwo, ale także bezbolesność zabiegu, który nie wymaga zazwyczaj zastosowania żadnego znieczulenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *