Mona Lisa Touch – poprawa jakości życia kobiety

beauty-girlKluczowym zabiegiem należącym do grupy małoinwazyjnych procedur, jakie wchodzą w zakres ginekologii estetycznej jest laseroterapia ginekologiczna, której celem jest przede wszystkim poprawa funkcjonalności narządu rodnego, jego estetyki oraz wzrost satysfakcji z życia seksualnego. Laser Mona Lisa Touch™ należy do jednego z najbardziej innowacyjnych rozwiązań dedykowanych kobiecie, a w szczególności regeneracji i odmłodzeniu jej miejsc intymnych.

Dolegliwości i dyskomfort w obszarze okolic intymnych dotyczy kobiet w różnym wieku, na każdym etapie życia. Nowoczesne procedury ginekologii estetycznej są doskonałym rozwiązaniem zarówno dla doraźnych problemów tej sfery, jak również dla postępujących wraz z wiekiem zmian atroficznych związanych z okresem przekwitania. Za pośrednictwem nieinwazyjnych zabiegów laserem MonaLisa Touch™ każda z pań może być szczęśliwa i zadbać o swój komfort intymny.

Na czym polega terapia MonaLisa Touch™?

Terapia w znaczący sposób wpływa na podniesienie komfortu życia pacjentek i stanowi idealne rozwiązanie dla tych z pań, które szukają procedury mniej ryzykownej w porównaniu do zabiegów, jakie proponuje np. chirurgia czy farmakologia – wyjaśniają eksperci ginekologii estetycznej z Medbeuaty Aesthetic Clinic Kępa. Zabieg przywraca ponadto naturalne pH pochwy, zwiększa elastyczność jej ścianek oraz poprawia ich napięcie i nawilżenie. Wiązka lasera oddziałuje na ścianki, powodując ich fototermiczne nieablacyjne obkurczenie, a stymulacja kolagenu w błonie śluzowej pod wpływem energii lasera zwiększa w efekcie napięcie tkanek – błona śluzowa pochwy staje się bardziej elastyczna i jędrna, co pozytywnie wpływa na doznania w trakcie stosunku. Zapobiega to również nawrotom infekcji i „suchości” pochwy oraz związanym z tym podrażnieniom, co ma ogólny wpływ na poprawę jakości życia codziennego oraz seksualnego.

Z jakimi problemami radzi sobie laser Mona Lisa Touch?

Zabiegi laserem frakcjonującym MonaLisaTouch™ firmy Deka dziś stanowią nową jakość w zakresie procedur ginekologii estetycznej, na wiele sposobów poprawiając życie kobiety. Oprócz estetyki obszaru intymnego, MonaLisa Touch™ wspiera rehabilitację po porodzie, poprawia jakość życia seksualnego i likwiduje problem nietrzymania moczu. Efektem jest rewitalizacja i lifting pochwy oraz skuteczna korekta budowy anatomicznej.

  • Rehabilitacja po porodzie – częste, nawracające infekcje, „suchość” pochwy oraz rozluźnienie tkanek spowodowane porodami, szczególnie siłami natury może stanowić ryzyko pojawienia się zespołu rozluźnienia pochwy. W tym wypadku można zastosować procedurę VRS – Vaginal Rejuvenation Surgery, jaka polega na rewitalizacji okolic intymnych. Zabieg wskazany jest również w przypadku redukcji blizn powstałych po nacięciu krocza czy jego pęknięciu w następstwie porodu – tłumaczą specjaliści z Medbeuaty Aesthetic Clinic Kępa. Dzięki fototermicznemu obkurczaniu włókien kolagenu, dochodzi do odbudowy tkankowej i samoregeneracji pochwy, która staje się lepiej nawilżona i ciaśniejsza.
  • Likwidacja skutków menopauzy – dzięki procedurze obkurczenia śluzówki pochwy, laser przeciwdziała atrofii błony śluzowej związanej z niedoborem estrogenów w okresie pre i menopauzy, a miejscowe przebudowanie struktury śluzówki przywraca odpowiednie nawilżenie i właściwą florę bakteryjną pochwy. Wzrost napięcia i elastyczności tkanek wskutek fototermicznej stymulacji kolagenu ma istotny wpływ na poprawę komfortu życia seksualnego dla obojga partnerów.
  • Nietrzymanie moczu (NTM) – schorzenie dominuje u kobiet po licznych ciążach oraz w związku z atrofią związaną z okresem menopauzy. Laserowe leczenie NTM polega na obkurczeniu pochwy, wzmocnieniu jej ścian, powięzi wewnątrzmiedniczej oraz obszaru ujścia cewki moczowej. Zazwyczaj wystarcza wykonanie jednego zabiegu aby złagodzić lub usunąć lekkie bądź średnio nasilone objawy. Bezbolesna procedura pozwala ponadto na odbudowę glikemiczną ścianek pochwy, poprawiając ich elastyczność oraz nawilżenie.
  • Korekcja warg sromowych (labioplastyka) – deformacja oraz asymetria warg sromowych może być uwarunkowana anatomicznie (wrodzony przerost warg sromowych) bądź mieć integralny związek z naturalnym porodem lub zaburzeniami hormonalnymi. W zależności od rodzaju i stopnia stwierdzanych zmian laser MonaLisa Touch™ umożliwia wykonanie procedury nieinwazyjnej, z obkurczeniem warg sromowych poprzez stymulację syntezy nowego kolagenu, jak i inwazyjnej, która polega na wycięciu nadmiaru tkanki warg sromowych (tzw. laserowa labioplastyka).

Zabiegi z wykorzystaniem lasera MonaLisa Touch™ to krótkie, około 30-minutowe sesje, które są praktycznie bezbolesne, a w znacznym stopniu rozwiązują większość intymnych problemów kobiety. Pełne efekty po wykonaniu procedury możliwe są do oceny po upływie około miesiąca, przy czym poprawa zauważalna jest już po 2 tygodniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *