MEZOTERAPIA

Mezoterapia czyli leczenie niedoskonałości skóry za pomocą płytkich nakłuć skóry twarzy, szyi, dekoltu czy dłoni wprowadzające kwas hialuronowy lub specjalne koktajle zawierające aminokwasy i witaminy:

KRZEMIONKA ORGANICZNA
Doskonale sprawdza się przy regeneracji tkanki łącznej, ponieważ stanowi jej budulec strukturalny. Jest także składnikiem kolagenu i elastyny, glikoprotein i proteoglikanów.

Wykorzystywana jest głownie w mezoterapii, ze względu na wysoka skuteczność w zwalczaniu wolnych rodników i regeneracji naskórka i skóry właściwej w kuracji przeciwstarzeniowej. Polecana jest również w przypadku cellulitu.

WYCIĄG Z KARCZOCHA ZWYCZAJNEGO
Dobroczynne działanie cynaryny, jako składnika wyciągu z karczocha znane jest od dawna. Bazuje na nim wiele suplementów diety i leków. Z powodzeniem wykorzystywana jest także w mezoterapii cellulitu – wykazuje skuteczne działanie na metabolizm glukozy i lipidów, a także hamuje syntezę cholesterolu.

WYCIĄG Z NOSTRZYKA ŻÓŁTEGO I RUTYNY
Hamując syntezę leukotrienów poprawia elastyczność i szczelność ścian naczyń krwionośnych. Rutyna zwiększa syntezę kolagenu w ścianach komórkowych, co wraz z oddziaływaniem nostrzyka przyczynia się do redukcji obrzęków, regulacji mikrokrążenia i odpływu limfy. Wraz z innymi substancjami aktywnymi stosowany jest w mezoterapii cellulitu.

DEKSPANTENOL
Popularnie zwany witamina B5 wpływa głównie na regenerację struktury włosa poprzez jego odżywianie.
KWAS HIALURONOWY
Wysoka masa cząsteczkowa i objętość to czynniki, które sprawiają, że kwas hialuronowy jest substancją wyjątkową. Działając jak „molekularna gąbka” wypełnia przestrzenie międzykomórkowe i między włóknami kolagenowymi zatrzymując wodę, co sprawia, że skóra staje się bardziej wygładzona, a jej wygląd radykalnie się poprawia.

KOFEINA
Ta tri metyloksantyna znajduje szerokie zastosowanie zarówno w kosmetologii, jak i medycynie estetycznej. Jest niezastąpiona w mezoterapii przy likwidacji cellulitu.
MINOKSYDYL
Doskonale rozkurcza naczynia i jest z powodzeniem wykorzystywany w terapiach łysienia i wypadania włosów. Charakteryzuje się także skutecznym oddziaływaniem na wydłużenie fazy wzrostu włosa (anagen).

PIROGRONIAN SODU

Jako cenne źródło energii i substancja o właściwościach regeneracyjnych kolagen jest istotnym składnikiem mezoterapii, w kuracjach przeciwstarzeniowych. Pirogronian sodu daje także dobre efekty w leczeniu łysienia i rozstępów.

OLIGOELEMENTY
Obecność tych pierwiastków śladowych w organizmie jest nieodzowna do przebiegu wielu procesów biologicznych. Jednym z istotniejszych jest cynk, który wykorzystywany jest w mezoterapii skóry twarzy i włosów, gdyż radykalnie ogranicza wydzielanie łoju. Skuteczny w walce z trądzikiem i łojotokiem.

PROTEOCHONDROITYNA
Podobnie jak kwas hialuronowy silnie absorbuje wodę i świetnie wypełnia przestrzenie międzykomórkowe, przez co skóra staje się bardziej napięta, sprężysta i nawilżona.

L-KARNITYNA
Substancja ta uważana jest powszechnie jako rewelacyjny „spalacz” tłuszczu i wykorzystywana w wielu produktach dietetycznych. W mezoterapii i kuracjach odchudzających wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej.

DNA
Wysokospolimeryzowany kwas dezoksyrybonukleinowy podaje się miejscowo w celu regeneracji tkanki. DNA ma zdolność inicjowania procesów naprawczych, dzięki czemu przyczynia się do poprawy stanu skóry i opóźnienia procesów starzenia.
Można używać metody mezoterapii do leczenia problemu wypadania włosów, rozstępów czy cellulitu.

Przed zabiegiem wskazane jest znieczulenie skóry kremem EMLA (40 min. przed rozpoczęciem zabiegu). Po zabiegu widoczne są ślady ukłuć, zaczerwienienie, czasem obrzęk, które utrzymują się od kilku godzin do kilku dni. Zabieg ma za zadanie: zrewitalizować, ujędrnić skórę i poprawić owal twarzy.

Zabieg wykonywany w: KLINIKA PIELĘGNACJI URODY AMAYA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *