Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna będąc działem chirurgii plastycznej jest w dzisiejszych czasach znakomitą metodą walki z przedwczesnym starzeniem się skóry, usuwaniem pojawiających się defektów i dogłębną pielęgnacją skóry.

Zabiegi medycyny estetycznej spopularyzowane zostały przez francuskiego endokrynologa – Jean Jacques Legranda, a w naszym kraju prekursorem w tej dziedzinie został dr Andrzej Ignaciuk. W Polsce w 2002 roku powstała dwuletnia szkoła – Podyplomowa Szkoła Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, szkoląca lekarzy różnych specjalizacji.

Swoją popularność medycyna estetyczna zyskuje dzięki powstawaniu licznych specjalistycznych gabinetów oferujących zabiegi pielęgnacyjne, nie wymagające ingerencji skalpela. Przedwczesne starzenie się skóry jak i zmiany pojawiające się z wiekiem są bardzo często przyczyną gorszego samopoczucia i brakiem wiary w siebie. W tej sytuacji coraz więcej osób poszukuje naturalnych sposobów na pozbycie się defektów estetycznych a także zapobieganiu powstawania nowych. Zabiegi pielęgnacyjne stają się dziś bardzo modne nie tylko wśród kobiet, stałych bywalczyń gabinetów kosmetycznych, ale także wielu mężczyzn stara się coraz częściej dbać o własny wizerunek. Nie tylko wiek sprawia, że nasza skóra szybciej się starzeje. Na kondycję skóry wpływ mają także czynniki zewnętrzne jak zanieczyszczenie środowiska, stres, niewłaściwa dieta i liczne używki.

Zabiegi medycyny estetycznej opierają się nie tylko na pielęgnacji starzejącej się skóry, ale również likwidowaniem lub korektą defektów które w znaczący sposób wpływają na stan psychiczny pacjenta. Najbardziej popularne zabiegi to przede wszystkim korekta blizn, walka z rozstępami, cellulitem, powiększenie biustu, a także likwidacja zapadniętych policzków, czy też otyłość.

K-S-A

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *