Medycyna estetyczna – zabieg endermologii

Medycyna estetyczna proponuje nowoczesny i nieinwazyjny lipomasaż ciała przy wykorzystaniu specjalistycznego urządzenia wyposażonego w dwie rolki oraz zastosowaniu podciśnienia masującego poszczególne fałdy skóry. 

Bardzo często zabieg endermologii określany jest drenażem limfatycznym lub lipomasażem, ponieważ w trakcie jego trwania następuje odblokowanie systemu limfatycznego organizmu. Medycyna estetyczna proponuje wykorzystywanie zabiegu do profesjonalnej redukcji cellulitu, tkanki tłuszczowej a także zmniejszenie rozstępów. Celem zabiegu jest również walka z otyłością, modelowanie sylwetki, ujędrnianie skóry i usuwanie zalegających toksyn.

Podczas zabiegu w gabinetach medycyny estetycznej wykorzystuje się trykotowy kostium, który ułatwia przesuwanie się rolek urządzenia dzięki czemu polepsza się efektywność masażu. Zabieg może być przeprowadzany na całym ciele a także na wybranych jego fragmentach. Podczas endermologii odczucia bólowe są znikome i można je często określić jako intensywny masaż. Rolki w połączeniu z podciśnieniem masują ciało, polepszają jego ukrwienie oraz usprawniają rozprowadzanie w organizmie tlenu i wielu substancji odżywczych. Poprawia się kondycja skóry, jest ujędrniona i odmłodzona, zwiększa się produkcja kolagenu.

Zaleca się wykonanie 10-15 zabiegów, a następnie powtarzanie ich przynajmniej raz w miesiącu. Po pierwszym zabiegu zauważalne są pierwsze efekty, poprawie ulega kondycja skóry, która jest lepiej ukrwiona, gładka i elastyczna. Endermologia ma również duży wpływ na samopoczucie pacjenta, jest zabiegiem odprężającym i relaksującym a także łagodzącym objawy stresu.

K-S-A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *