Medycyna estetyczna – rozstępy

Rozstępy skóry są mało estetycznymi bliznami, mającymi wygląd wrzecionowatych pręg, pojawiającymi się głównie na brzuchu, biuście, udach i pośladkach. Medycyna estetyczna rekomenduje kilka zabiegów redukujących i zmniejszających widoczne rozstępy a także udoskonalających wygląd skóry.

Powstawanie rozstępów wiąże się z wieloma czynnikami, które bezpośrednio wpływają na zbyt duże napinanie się skóry i utratę przez nią elastyczności. Gwałtowny przyrost masy ciała, czynniki genetyczne, zaburzenia hormonalne, przebyte ciąże oraz sporty siłowe są główną przyczyną powstawania rozstępów w związku z nadmiernym rozciąganiem się skóry i rozerwaniu włókien kolagenowych.

W początkowym etapie tworzenia się rozstępów, kiedy mają postać błyszczących, czerwonych i nieznacznie wypukłych prążków istnieje duża szansa na zlikwidowanie lub zmniejszenie ich do minimum. Niestety w drugim etapie blizny jaśnieją i na pierwszy rzut oka zmniejszają się, jednak całkowite ich usunięcie jest możliwe tylko w trakcie operacji plastycznej.

W gabinetach medycyny estetycznej można poddać się zabiegom korygującym, ujędrniającym i poprawiającym kondycję skóry. Mikrodermabrazja dotleni, ujędrni, wyrówna skórę, zwiększy krążenie krwi i przyspieszy jej odnowę. Enermologia pobudzi skórę do produkcji kolagenu i elastyny, a mezoterapia dzięki zastosowaniu profesjonalnych preparatów wstrzykiwanych pod skórę wpłynie stymulująco na rekonstrukcję włókien kolagenowych.

Medycyna estetyczna poleca również metody wspomagające leczenie, do których zalicza się specjalistyczne peelingi chemiczne, kosmetyki z dużą zawartością witamin A, C, E,  bogate w składniki odżywcze, a także regularne masaże miejsc podatnych na powstawanie rozstępów. Ważnym elementem jest również dieta dostarczająca mikroelementy i witaminy w odpowiednich proporcjach, a także rezygnacja z używek mających wpływ na kondycję skóry.

K-S-A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *