Medycyna estetyczna – laserowa depilacja

Współczesne zabiegi depilacji laserowej polegają na bezpiecznym i trwałym usuwaniu z określonych części ciała zbędnego owłosienia. Medycyna estetyczna polecając tego typu zabiegi stała się alternatywą dla mało skutecznych i uciążliwych innych metod depilacji.

Zabieg depilacji laserowej przeprowadzanej w gabinetach medycyny estetycznej polega na użyciu specjalnego urządzenia wysyłającego wiązkę lasera dostosowaną do potrzeby pacjenta. Światło lasera przenikając w skórę wychwytuje melaninę a następnie niszczy trwale cebulkę włosa. Należy pamiętać, że aby uzyskać trwałe efekty zabieg musi być kilkakrotnie powtórzony, ponieważ wiązka lasera niszczy tylko włoski w fazie wzrostu a inne pozostają w fazie spoczynku.

Medycyna estetyczna zaleca wstępną konsultację w celu wykonania próby laserowej a także ocenę kondycji skóry i włosów. Najważniejsze jest dopasowanie właściwej wiązki lasera dostosowanej do indywidualnych cech pacjenta. Przed zabiegiem nie wolno opalać się, stosować kremów z zawartością kwasów owocowych, retinolu, witamin A i C, a także spożywać leków i herbat ziołowych z dziurawca i nagietka.

Po zabiegu mogą wystąpić obrzęki, niewielkie pęcherzyki lub zaczerwienienie. Skórę należy myć bezmydłowymi środkami i delikatnie osuszać. Można stosować delikatną maść zawierającą w swoim składzie panthenol. Nie wolno stosować kosmetyków na bazie alkoholu, złuszczających skórę a także zabronione jest opalanie miejsc depilowanych

Zabieg nie jest polecany osobom mającym włosy siwe, blond i rude, cierpiącym na choroby skóry, serca i choroby nowotworowe. Przeciwwskazaniem jest również ciąża, cukrzyca i nadwrażliwość na światło.

K-S-A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *