Luźna pochwa – jak sobie z tym poradzić?

bikini-bodyZespół luźnej pochwy to nie jest dolegliwość, z jaką nie można sobie poradzić. Jeśli ćwiczenia mięśni dna miednicy, zwane ćwiczeniami Kegla nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, warto zdecydować się na rewitalizację okolic intymnych VRS – Vaginal Rejuvenation Surgery.

Zbyt luźna pochwa

Zespół rozluźnienia pochwy to po prostu utrata optymalnej struktury pochwy wskutek rozluźnienia tkanek oraz spadek elastyczności i napięcia mięśni dna miednicy, przez co zmniejsza się tarcie podczas stosunku. W konsekwencji, kobieta nie jest w stanie czerpać satysfakcji ze współżycia, co ma niewątpliwie negatywny wpływ na jej poczucie atrakcyjności. Problem zbyt luźnej pochwy dotyczy głównie kobiet, które mają za sobą liczne porody lub, które doznały urazu w okresie okołoporodowym. Osłabienie tkanek krocza jest związane również ze zmianami hormonalnymi w okresie okołomenopauzalnym, rzadziej wskutek trybu życia i związanego z tym wysiłku fizycznego lub w przebiegu chorób tkanki łącznej. Do niedawna problem ten był rozwiązywany wyłącznie operacyjnie, co wiązało się z długim okresem rekonwalescencji oraz ryzykiem powikłań zdrowotnych. Obecnie napięcie tkanek można poprawić dzięki zastosowaniu nowoczesnej metody, jaką jest małoinwazyjny i bezpieczny laserowy lifting  pochwy.

Zanim zdecydujesz się na laser

Techniką, która pozwala nie tylko cofać niekorzystne zmiany, jakie zachodzą w mięśniach dna miednicy, ale również poprawić ich elastyczność i w naturalny sposób zmniejszyć światło pochwy, są ćwiczenia mięśni Kegla. Metoda jest bardzo popularna wśród kobiet w ciąży, ponieważ wzmacnia ją i pozwala zachować jej sprężystość, dzięki czemu po porodzie szybciej się regeneruje. Praktykowanie tej techniki w życiu codziennym sprzyja ponadto poprawie naszego życia intymnego oraz korzystnie wpływa na działanie mięśni odpowiedzialnych za trzymanie moczu. To jest zresztą kolejny problem, z jakim boryka się niemal co druga młoda mama, kiedy pęcherz po porodzie odmawia posłuszeństwa.

Lifting pochwy – gdy nie działa profilaktyka

Gdy pomimo ćwiczeń w dalszym ciągu brakuje satysfakcji z życia seksualnego, należy pomyśleć o zabiegu z zakresu ginekologii estetycznej – liftingu pochwy, do którego wykorzystuje się zarówno laser, jak i wchłanialne nici. Obydwa zabiegi można wykonać niezależenie, jednak dla optymalnych wyników można zastosować terapię łączoną – wyjaśnia dr n. med. Jakub Rzepka, ginekolog, ekspert Kliniki Sthetic w zakresie nieinwazyjnego leczenia poporodowych zmian krocza i pochwy. Zabieg laserem działa na śluzówki pochwy, natomiast nici Vaginal Narrower™ zmniejszają wejście do pochwy, odmładzając wygląd krocza pacjentki poprzez napięcie i ujędrnienie tkanek. Nici stymulują ponadto produkcję włókien tkanki łącznej oraz kwasu hialuronowego, poprawiając jakość i wygląd okolic intymnych. Laserowy lifting pochwy swoją popularność zawdzięcza nie tylko skuteczności, ale i małoinwazyjności. Przeprowadzany przy pomocy specjalnej głowicy lasera, emituje energię, jaka oddziałuje na fibroblasty znajdujące się w ściankach pochwy i pobudza je do działania. Obecnie za najnowocześniejszy i najbardziej skuteczny uznaje się laser MonaLisa Touch™ – stworzony specjalnie do zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej. Aktywacja komórek oraz produkcja nowych włókien kolagenowych w efekcie odnawia tkanki i przywraca prawidłową elastyczność oraz nawilżenie błony śluzowej. Zwiększa to odczucie zwężenia pochwy (obkurczenia) oraz jędrności. Jak sugeruje specjalista z Kliniki Sthetic, kobieta planująca taki zabieg musi liczyć się z ograniczeniem swojej aktywności fizycznej oraz koniecznością rezygnacji z noszenia obcisłej bielizny lub ubrań, zwłaszcza w pierwszych 2-3 tygodniach po zabiegu. Mogą również pojawić się przejściowe dolegliwości bólowe oraz opuchlizna w okolicy krocza, która ustępuje po zastosowaniu okładów z lodu. Współżycie można rozpocząć nie wcześniej niż po około 6 tygodniach od zabiegu.

Artykuł przygotowany we współpracy z: http://sthetic.pl/o-nas/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *