Liposukcja brzucha – fakty i mity

belly-2354_1920Liposukcja to zabieg odsysania tłuszczu, który nie wymaga użycia skalpela. Wydaje się być teoretycznie bardziej bezpiecznym, bezbolesnym, jak i efektywniejszym niż tradycyjne operacja chirurgiczna. Wokół samej liposukcji narosło jednak wiele mitów. Przede wszystkim taki, iż z jej pomocą można się pozbyć zbędnych kilogramów. A jak jest naprawdę?

Kwestia bezpieczeństwa pozostaje bezsporną, z jednym małym ‚ale’. Liposukcja faktycznie jest zabiegiem mało inwazyjnym, jednakże wymaga wykonania przez specjalistę. Profesjonalnie, z zastosowaniem odpowiednich narzędzi i metod. Wiele osób, szczególnie kobiet, decydując się na liposukcję brzucha wybiera zagraniczne kliniki czy też prywatnych lekarzy, którzy oferują podejrzanie niskie ceny za wykonanie zabiegu. Efektem jest brak pożądanych efektów oraz sporo problemów zdrowotnych. Lepiej zatem poszukać chociażby w internecie dostępne w Polsce kliniki pod hasłem liposukcja brzucha Gdańsk„. Bezpieczeństwo zależne jest zatem od wykonania, co nie zmienia faktu, iż oczywiście jest to zdecydowanie mniej inwazyjny zabieg, w porównaniu do operacji.

Drugi, najczęściej powtarzany mit dotyczy możliwości odchudzania. Zabieg liposukcji brzucha przeprowadza się u osób zdrowych, szczupłych, ewentualnie z niewielką nadwagą. Liposukcja ma bowiem na celu modelować sylwetkę, a nie odchudzać. Stąd osoby otyłe bądź ze sporą nadwagą muszą najpierw przejść kurację odchudzającą. Nie jest to zatem sposób na pozbywanie się nadmiaru kilogramów. Ponadto efekty nie są widoczne od razu, wbrew powszechnemu przekonaniu. Wpływa na to fakt, iż ciało po zabiegu jest opuchnięte.

Faktem jest natomiast, iż tłuszcz odessany podczas liposukcji świetnie nadaje się do powiększenia w naturalny sposób na przykład pośladków czy też biustu. W przypadku tego ostatniego efekty widoczne są praktycznie od razu.

Pamiętać warto również o tym, iż liposukcja nie przynosi tak dobrych efektów, jak operacja chirurgiczna. Jest skuteczny, ale przy pomocy skalpela można zmniejszyć obwód nawet o 9cm, pozbywając się około 3 litrów tłuszczu, co nie jest możliwe do uzyskania z pomocą liposukcji. Ponadto ostateczne efekty zależne są indywidualnie, od każdego organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *