Lipofilling ust – powiększanie ust własnym tłuszczem

lip-sculptingZbyt wąskie i małe usta nierzadko bywają kompleksem wśród kobiet, a w ostatnim czasie również mężczyźni z tego powodu coraz częściej odwiedzają gabinety medycyny estetycznej. Na czym polega zabieg i jak go wykonać bezpiecznie, by zapewnić ustom naturalny i piękny wygląd?

Dla kogo lipofilling ust?

Pełne i jędrne usta są niewątpliwie jednym z atutów atrakcyjności, co tłumaczy popularność zabiegu, jaki stale jest najczęściej wykonywaną procedurą w zakresie poprawy ich wyglądu oraz korekcji kształtu. Szczególnie jest wskazany pacjentom z wrodzoną asymetrią warg lub ich wąskim kształtem. Również spadek jędrności i objętości, a także pojawienie się powierzchownych zmarszczek na ustach może zasugerować wykonanie takiego zabiegu tym bardziej, że z upływem lat siatka zmarszczek wokół dolnej i górnej wargi coraz wyraźniej będzie zaburzać ich kontur i – w przypadku pań – utrudniać wykonanie makijażu.

Określenie swoich potrzeb podczas wizyty w gabinecie to nie wszystko – zwraca uwagę dr Aleksandra Jagielska, specjalista dermatolog, ekspert Kliniki Sthetic. Lekarz znający kanony piękna musi również znać ich granicę i zachować umiar w trakcie stosowania preparatu, ponieważ tylko w ten sposób można uniknąć nienaturalnego efektu “kaczych ust”, jaki się zdarza po zastosowaniu nadmiaru wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego. Operator powinien także korzystnie wpłynąć na decyzję pacjenta, jeśli ta nie zmierza we właściwym kierunku i wynika bardziej z braku samoakceptacji oraz niewłaściwych wyobrażeń – wyjaśnia specjalista.

Na czym polega zabieg powiększania ust z użyciem własnego tłuszczu?

Istnieje kilka metod modelowania ust, jednakże większość wypełniających substancji ulega wchłonięciu lub jako ciało obce (implant) stanowi ryzyko zapalne o charakterze przewlekłym. Najlepszym i naturalnym wypełniaczem jest własna tkanka tłuszczowa, stanowiąc najbezpieczniejszy, ekologiczny preparat pozyskiwany z ciała pacjenta – przekonuje ekspert Kliniki Sthetic -http://sthetic.pl/. Taki materiał poza równomiernym wypełnieniem korzystnie wpływa na wygląd i elastyczność skóry pod którą został podany.

Lipofilling ust, który polega na iniekcji własnego tłuszczu bezpośrednio w usta, łączy się z pobraniem wcześniej odpowiedniej ilości tłuszczu z tzw. depozytu – miejsca na ciele pacjenta, gdzie występuje jego nadmiar(zazwyczaj są to uda, brzuch lub biodra). Następnie w specjalnych wirówkach poddawany jest selekcji, podczas której separowane są tylko nieuszkodzone komórki, co zapewnia lepszy efekt estetyczny i zdrowotny. Odbywa się to przy użyciu nowoczesnej metoty separacji komórek tłuszczowych Adivive™. Tak przygotowany materiał wstrzykuje się w określone miejsca na ustach, a następnie delikatnie rozmasowywane, dzięki czemu wygładzeniu ulegają ewentualne nierówności bądź większe konglomeraty przeszczepionej tkanki. Zabieg jest małoinwazyjny i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Nie powinno się jednak w okresie co najmniej dwóch tygodni korzystać z sauny oraz gorących kąpieli.

Jakie są korzyści modelowania ust własnym tłuszczem?

  • naturalny efekt wypełnienia,
  • wygładzenia oraz rewitalizacji obszaru poddanego zabiegowi,
  • krótki czas zabiegu – około godziny,
  • brak konieczności hospitalizacji po zabiegu
  • biozgodny materiał, co oznacza, że nie wywołuje reakcji alergicznych oraz stanów zapalnych,
  • krótki czas rekonwalescencji – po około kilku dniach można powrócić do normalnych zajęć.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *