Likwidacja zmarszczek mimicznych

Wraz z upływem czasu, na skórze pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Jako pierwsze tworzą się zmarszczki mimiczne wokół ust i kurze łapki wokół oczu. Nie każda kobieta czuje się dobrze z tymi wyraźnymi oznakami wieku. Można im jednak zaradzić – rozwiązaniem takim  jest laserowe wygładzanie zmarszczek.

Jak to działa?

Laserowe wygładzanie zmarszczek Gdańsk polega na naświetlaniu korygowanego miejsca wiązką lasera. Laser takie nie narusza powierzchni skóry, działając w jej głębszych warstwach. W obszarze działania lasera, wewnątrz skóry powstają mikrouszkodzenia. Jest to efekt jak najbardziej pożądany, ponieważ wokół komórek uszkodzonej skóry zostają komórki nieuszkodzone, które dostają impuls do intensywnej regeneracji i wytwarzania kolagenu, leczącego zadane w kontrolowany sposób uszkodzenia. Dzięki temu wraz z procesem gojenia po zabiegu, skóra naturalnie napręża się i wygładza. Cała magia laserowego wygładzania zmarszczek mimicznych polega właśnie na pobudzeniu skóry do naturalnych procesów regeneracyjnych. Dzięki temu nie tylko sam zabieg jest nieinwazyjny i nie wymaga szczególnych przygotowań, ale także rekonwalescencja po nim jest bardzo szybka.

Laser w przerwie śniadaniowej

Zabiegi laserowe są bardzo szybkie a opuchlizna i zaczerwienienie skóry ustępuje bardzo szybko. W zależności od tego, jakim laserem było wykonywane wygładzanie zmarszczek, do codziennych zajęć można czasami wrócić już tego samego dnia. Naturalnym następstwem terapii laserowej jest opuchlizna, zaczerwienienie i łuszczenie się skóry, jednak te objawy bardzo szybko ustępują. Jeśli zmarszczki nie są głębokie, czasami wystarczy już jeden zabieg dla uzyskania satysfakcjonujących efektów. Im głębsze są zmiany i im więcej ich jest, ilość zabiegów koniecznych dla ich całkowitego wygładzenia zwiększa się. Warto wiedzieć, że efekty laserowego wygładzania są naprawdę trwałe – w skórze proces starzenia zachodzi od nowa, ale skorygowane zmiany nigdy nie wracają. Przy właściwej pielęgnacji możemy cieszyć się gładką skórą bez zmarszczek przez długie lata. Aby efekt zabiegu utrzymywał się jak najdłużej, zregenerowaną skórę należy chronić przed słońcem, nosić okulary przeciwsłoneczne chroniące przed wywołującym zmarszczki mrużeniem oczu oraz stosować właściwe kosmetyki, na przykład z dużą zawartością witaminy C.

Zabieg nie dla każdego

Jak każdy inwazyjny zabieg, korekcja zmarszczek mimicznych posiada pewne przeciwwskazania. Wygładzaniu zmarszczek nie mogą poddawać się kobiety w ciąży oraz karmiące, osoby cierpiące na infekcje, nowotwory oraz cukrzycę. Poważnym przeciwwskazaniem jest także przyjmowanie leków i ziół uczulających na światło takich jak antybiotyki i leki hormonalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *