Licówki – piękny uśmiech w jeden dzień

stomatolog na WilanowiePiękny i zdrowy uśmiech to wizytówka każdego z nas. Wciąż jednak nie brakuje osób, które niechętnie się uśmiechają, bowiem nieestetyczny wygląd ich zębów nie zachęca, a do tego powoduje niską samoocenę i brak pewności siebie. Dzisiejsza stomatologia pozwala jednak na uporanie się praktycznie z każdym problemem natury dentystycznej. Jednym ze sposobów na efektywną poprawę wyglądu swojego uzębienia są licówki.

Licówki stanowią cieniutkie płatki porcelany, które przykleja się do przednich powierzchni zębów. Z ich pomocą można zmienić wygląd pojedynczych zębów, ale i całych grup. Ukrywa się defekty estetyczne. Licówki świetnie maskują przebarwienia, niewielkie uszkodzenia, a nawet szpary między zębami. Z ich pomocą można powiem zęby wydłużyć czy też poszerzyć. Świetnie sprawdzają się do drobnej korekty ustawienia zębów. Wypełnienia przednich zębów, które rzucają się w oczy, pęknięcia, ukruszone lub starte brzegi to efekty, które są zdecydowanie niepożądane, a z pomocą licówek można sobie z nimi poradzić.

Wymarzony uśmiech finalnie zyskamy po zaledwie dwóch do czterech wizyt. Samo ich zakładanie odbywa się szybko i sprawnie, stąd z powodzeniem można mówić, iż piękny uśmiech zyskujemy praktycznie w jeden dzień. Wizyty poprzedzające wiążą się z ewentualną koniecznością wyleczenia zębów i ich wybielenia, a następnie przygotowania symulacji oraz makiety, wedle której ma powstać nasz nowy, piękny uśmiech. 

Największymi zaletami licówek jest to, iż można uzyskać barwę odpowiadającą naturalnej. Nie ma efektu łączeń ani też niewidoczne są jakiekolwiek różnice w miejscach, gdzie kończą się licówki. 

Zastosowanie tak cienkiej płytki nie wymaga znacznej ingerencji w naturalny ząb. Licówka jest również niepodatna na ubytki próchnicowe, ścieranie oraz powstawanie silnych przebarwień. Dla tkanek jest to materiał obojętny, a prawidłowe wykonanie to gwarancja dobrej szczelności, dzięki czemu nie pozostają wolne miejsca, w których mogłaby osadzać się płytka bakteryjna. U stomatologa na Wilanowie  wykonamy licówki juz od 700zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *