Leksykon leków – kiedy masz wątpliwości, sięgnij po fachową wiedzę

Farmacja to jedna z najlepiej rozwijających się i dochodowych branż w Polsce. Polacy chętnie kupują leki przeciwbólowe, suplementy diety i inne środki dostępne bez recepty. Za sprawą takich narzędzi jak leksykon leków oraz prozdrowotnych kampanii społecznych, rośnie jednak świadomość zażywania specyfików z apteki.

 

  1. Leksykon leków – fachowa wiedza na wyciągnięcie ręki

  2. Jak kupić lek na receptę w aptece internetowej?

 

Według raportu przedstawionego przez firmę badawczą PMR (2019), w 2018 roku Polacy wydali na leki bez recepty ponad 13 mld zł. W tej kwocie duży udział miały suplementy diety, które wciąż uważane są za metodę na zastąpienie zdrowego sposobu odżywiania. Hurtownie farmaceutyczne cieszą się dużymi zamówieniami, a apteki wysoką sprzedażą, jednak nie działa to na korzyść Polaków.

 

Leksykon leków – fachowa wiedza na wyciągnięcie ręki

 

Dzięki rosnącej świadomości polskiego społeczeństwa, coraz więcej osób zaczyna czytać ulotki kupowanych lekarstw. Dotyczy to jednak środków dotąd nieużywanych i nieznanych, a substancje popularne, jak paracetamol czy ibuprofen, przyjmowane są często bezrefleksyjnie. Sprzyja temu ich powszechna dostępność oraz przekonanie, że nie mogą zaszkodzić – w mediach pokazywane są bowiem jedynie profity płynące z ich stosowania, z pominięciem ewentualnych zagrożeń. Wobec mody na zażywanie leków i suplementów diety, na znaczeniu zyskują rozwiązania, pozwalające na stały dostęp do sprawdzonych i prawdziwych informacji o możliwym dawkowaniu preparatów aptecznych, które zawiera, np. internetowy leksykon leków. Jego rozbudowana wersja dostępna jest głównie dla lekarzy i farmaceutów, jednak powstają także opcje dla prywatnych użytkowników, np. kobiet w ciąży i karmiących piersią.

 

Jak kupić lek na receptę w aptece internetowej?

 

Powszechnie dostępne w aptekach są jedynie leki bez recepty. Środki na receptę, czyli te, które wydawane są jedynie z przepisu lekarza, jak dotąd można było kupić jedynie w aptece stacjonarnej. Obecnie możliwe jest jednak zakupienie takich leków również online.

Jak kupic lek na recepte w aptece internetowej? Realizacja recepty online jest możliwa jedynie połowicznie. Sam proces zamówienia odbywa się przez internet – na stronie www apteki należy złożyć zamówienie, podając dane zawarte na recepcie. Dostawa odbywa się jednak do jednego ze stacjonarnych punktów aptecznych, skąd chory może odebrać swoje leki po uprzednim okazaniu recepty. Jak dotąd jedynym sposobem na dostawę leków z apteki online do domu jest korzystanie z usług pośrednictwa przez internetowe przychodnie, które realizują recepty w imieniu swoich pacjentów, a zakupione leki przesyłają na adres domowy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *