Leczenie otyłości nie ma nic wspólnego z tabletkami na odchudzanie z reklam

Otyłość jest widoczna, otyłość zagraża zdrowiu i szpeci, dlatego trzeba ją leczyć – nie na własną rękę, a pod ścisłą opieką lekarza i dietetyka.

Podczas podróży autobusem byłam świadkiem oto takiego zdarzenia, jedna starsza pani zwróciła uwagę drugiej starszej pani o bardzo okrągłych kształtach, że w aptece są tabletki na odchudzanie, więc czemu z nich nie korzysta? Uwaga została potraktowana milczeniem, bo i jak inaczej wyjaśnić złośliwej, starszej pani, że tabletki z reklam na odchudzanie praktycznie nic nie dają, a sam proces utraty kilogramów, jest bardzo skomplikowany, a i często kończy się niepowodzeniem.

Koncerny farmaceutyczne każdego roku wypuszczają na rynek nowe produkty odchudzające, o czym informują w telewizji, w radio czy w prasie i w dość szybkim tempie na forach internetowych możemy znaleźć lawinę krytyki na dany specyfik, który znowu nic nie pomaga. Po prostu nie ma złotego środka na odchudzanie w postaci tabletek dostępnych w aptece, bo jeśli by tak było, to na świecie nie było by ani jednej osoby z otyłością.

Tabletki na odchudzanie są drogie, często kosztują tyle, co 2 – 3 wizyty u dobrego dietetyka, do którego jakoś nie chcemy zawitać, a to duży błąd, bo tylko pod opieką fachowca możemy skutecznie zgubić kilogramy. A kiedy nawet to nie przynosi efektów warto pomyśleć o turnusie odchudzającym, gdzie podczas kilkudniowej opieki zajmie się nami sztab lekarzy i dietetyków.

Gdzie leczenie otyłości? W Polsce jest coraz więcej dobrych ośrodków stacjonarnych zajmujących się osobami z nadwagą, dlatego ze znalezieniem dobrej placówki dla siebie nie powinniśmy mieć kłopotu, wiele z takich miejsc reklamuje się w serwisie eKliniki.pl.

Cały świat boryka się z rosnącą falą otyłości, dlatego warto skupić się na tych metodach, które faktycznie są sprawdzone i bezpieczne, zamiast sięgać po kolejne leki z reklamy.

 

M-S-M

Grafika: www.sxc.hu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *