Książka „Dalekie podróże z zamkniętymi oczyma”

Moje spojrzenie na książkę p. Anny Jędrzejczyk pod tytułem: „ Dalekie podróże z zamkniętymi oczyma.”

         Treść  jest bardzo różnorodna i atrakcyjna. Każdy fragment jest  inny i na swój sposób kształtujący czytelnika. Strumień życia w XXI wieku jest niezwykle szybki i w różny sposób oddziałujący na jednostkę. Wiadomości negatywne bombardują przeciętnego człowieka. Nadmiar zajęć jest tak duży, że nie nadąża się z wywiązywaniem z obowiązków na bieżąco. Brak jest czasu, by zachwycić się życiem, by zobaczyć jak ono jest fascynujące – jak piękny jest otaczający nas świat.

         Sądzę, że to zadanie spełnia książka pani Anny. Ona nakazuje wręcz: „zatrzymaj się”,  „popatrz co wokół” – zobacz  jak do nas przemawia świat!  Patrz, słuchaj i odczuwaj! Gdy odczuwamy emocje szczęścia, wiary w siebie, sukcesu, gdy odczuwamy jak zalewa nas radość życia, kieruje nami spokój umysłu – zrozumiemy, że to pojęcia uniwersalne – pojęcia najwyższego dobra. Radosny, rozentuzjazmowany umysł sprawia, że stajesz się chłonny i otwarty na przepływ Boskiej, czy  kosmicznej energii. To właśnie uczucie niezwykłego szczęścia sprawia, że  pragniesz się tym dobrem dzielić z innymi. Tak właśnie do mnie przemawia ta książka. Prosta w formie, lecz jakże wielka w wymowie.

         Co spowodowało, że pojawił się taki stan dobra, szczęścia i uniwersalnej miłości ? Ona mi to mówiła wiele razy, ponadto znalazłam potwierdzenie we fragmencie: „Katharsis. Bezcenna terapia – oczyszczanie.” To właśnie w rewelacyjny sposób prowadzone  warsztaty (jeden raz byłam). Muszę tam powrócić na długo. Potwierdzam za Anną to niezwykłe miejsce i wyjątkowe zajęcia. Nie przesadzę jeśli powiem z całą odpowiedzialnością, że to wyjątkowej urody spektakl  prowadzony najlepiej i najpiękniej jak można – fragment „Katharsis” to unaocznia. Jeśli trafi do osoby, która tej wiedzy poszukuje, pragnie – to siła oddziaływania jest niezwykła. Interpretuję fragment, najbardziej  chłonie ta istota, która potrzebuje tego leku – dusza ludzka: żałuje, wybacza wszystkim i buduje nową osobowość.  Jak ON to pięknie mówił: „każdy z nas ma swojego  ducha – Anioła Stróża, powiedz mu, że go  kochasz i ufasz mu bezgranicznie i poproś go, by prowadził cię przez ten bezkresny ocean życia bezpiecznie i szczęśliwie, by był dla ciebie przewodnikiem”.

         Czy może być coś piękniejszego?  To właśnie jest ten szczególny aspekt prowadzonych zajęć i  Anny, która tak, a nie inaczej, odbiera nową wiedzę i przekazuje w książce. Z człowieka zagubionego w chaosie życia, pogrążonego w smutku i bólu staje się jednostkę radosną, szczęśliwą, podążającą nową drogą. To bezcenna terapia pisze autorka: „przenika przez ciało i zmysły, oczyszcza, zabiera z naszych serc ciężar, który nas przygniata i przeobraża, czyni lepszym, czystszym, doskonalszym, wrażliwszym na cierpienia innych, na zło, które dzieje się  obok, wśród nas”. To cudowne  misterium doskonałości człowieka – najdoskonalsza modlitwa na tle dźwięków. Człowiek  czuje jak w nim pozostaje tylko dobra energia, prawda,  piękno i nadzieja. Taka jest wymowa tego utworu – najważniejszego. Lecz wszystkie posiadają takie cechy – są przepełnione niezwykłą mocą, siłą, kształtują czytelnika i podnoszą go na wyższy poziom, na wyżyny egzystencji. Uczą uważnego patrzenia na ludzi i otaczający nas świat.


Książka do kupienia na:

http://www.ebooki123.pl/dalekie-podroze-z-zamknietymi-oczyma-wizualizacje_p217

***

http://jurimo.pl link do studia Jurija Mokriszczewa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *