Kosmetyki na trądzik

alex-iby-297804-unsplashTrądzik to popularna i niestety dosyć uciążliwa chorobą skóry. Przytrafia się nie tylko osobom młodym, a jej leczenie wymaga codziennej i skrupulatnej pielęgnacji. Znanych jest wiele odmian trądzików, m.in.: bliznowy, skupiony, ropowniczy. Najczęściej występującą odmianą jest natomiast trądzik pospolity. Bezpośrednią przyczyną trądziku są zmiany zachodzące w obrębie gruczołów łojowych, przejawiające się w postaci zaskórników, głównie występujących na twarzy.

Trądzik to popularna i niestety dosyć uciążliwa chorobą skóry. Przytrafia się nie tylko osobom młodym, a jej leczenie wymaga codziennej i skrupulatnej pielęgnacji. Znanych jest wiele odmian trądzików, m.in.: bliznowy, skupiony, ropowniczy. Najczęściej występującą odmianą jest natomiast trądzik pospolity. Bezpośrednią przyczyną trądziku są zmiany zachodzące w obrębie gruczołów łojowych, przejawiające się w postaci zaskórników, głównie występujących na twarzy.

Podstawą zasadą pielęgnacji skóry trądzikowej jest oczyszczanie i nawilżanie. Ma to na cele nie dopuszczenie do jej wysuszenia. Kosmetyki stosowane do codzień przez osoby z problemem cery trądzikowej powinny być delikatne. Najlepiej, aby nie zawierały one mydła i alkoholu, które mogą doprowadzić do niepożadanych uszkodzeń naskórka jak również reakcji alergicznych.

Oczyszczanie

Podstawowym etapem pielęgnacji cery trądzikowej jest skrupulatne i dokładne oczyszczenie skóry. Do tego celu najlepiej posłużą kosmetyki zawierających kwas salicylowy, który przyczynia się do wyrównania powierzchni skóry. jednym z tego typu produktów jest krem bez mydła Salises marki Sesderma, który dzięki zawartości składników aktywnych działa antybakteryjnie i łagodząco na etapie oczyszczania. Zawarty w składzie aloes dodatkowo działa na skórę regenerująco i nawilżająco. Kolejne składniki kremu – Niacynamid i sole cynku – pełnią natomiast rolę neutralizującą stany zapalne i zaczerwienienia oraz zmniejszają ilość wydzielanego przez skórę sebum.

Nawilżanie

Drugim ważnym etapem codziennej pielęgnacji skóry trądzikowej jest jej nawilżanie. Polecanym na rynku produktem do tego przeznaczonym jest żel nawilżający Salises marki Sesderma, wskazany dla posiadaczy cery tłustej, sprzyjającej powstawaniu zmian trądzikowych. Skóra tłusta cechuje się tym, że produkuje nadmierne ilości sebum, dlatego dobry kosmetyk nawilżający przeznaczony dla skóry podatnej na trądzik, powinien odpowiednio złuszczyć martwy naskórek oraz uniemożliwić powstawanie zanieczyszczeń w otwartych porach skóry. Salises marki Sesderma oprócz odpowiedniego złuszczania spełnia również funkcję regulującą ilość wydzielanego sebum oraz przyczynia się do wyrównania zmienionego przez trądzik kolorytu cery. Kosmetyk zawiera sole cynku i witaminy z grupy B, które znacznie opóźniają proces starzenia się skóry. W praktyce oznacza to, że żel działa stymulująco na syntezę kolagenu.

W procesie nawilżania skóry trądzikowej ważne jest utrzymanie odpowiedniego poziomu jej nawodnienia. Kiedy cel ten zostanie osiągnięty, nie mniej istotne pozostaje zniwelowanie podrażnień oraz naprawienie uszkodzonej przez zmiany chorobowe skóry. Dzięki takim składnikom, jak aloes oraz roztwór acetyldipeptydowy żel może w znacznym stopniu przyczynić się do zredukowania trądzikowych zmian na skórze oraz umożliwić łatwiejszą jej regenerację.

Artykuł powstał na podstawie informacji zawartych na stronie https://www.sesderma.pl/kategorie/tradzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *