Kołobrzeg – idealne miejsce, aby o siebie zadbać

Zabiegi w Sanatorium Uzdrowiskowym

Ponad milion osób odwiedzających Kołobrzeg każdego roku nie może się mylić. Miasto to jest jednym z najbardziej atrakcyjnych kurortów wypoczynkowych nad Morzem Bałtyckim. Na statek, na plażę, na kąpiel czy na rehabilitację – obojętnie z jakimi oczekiwaniami jedziemy do Kołobrzegu, po dotarciu na miejsce wszystkie one zostaną spełnione.

Wypoczynek w uzdrowisku

O Kołobrzegu jako uzdrowisku możemy mówić od 2005 roku. W licznych sanatoriach odbywa się leczenie dolegliwości związanych z układem oddechowym, problemami skóry, czy układem krążeniowym. Do kuracji wykorzystuje się najcenniejsze składniki, w jakie natura zaopatrzyła Kołobrzeg – torf oraz wody lecznicze.

Jeśli mamy potrzebę zapisać się na turnusy rehabilitacyjne nad morzem, Kołobrzeg jest idealną destynacją. Ponad połowa wiatrów wiejących na kołobrzeskich plażach w ciągu roku, wieje z kierunku Bałtyku – jest to więc najzdrowsze powietrze, jakiego można zażyć.. Jest oczyszczone z alergenów i zawiera podwyższoną dawkę ozonu, wpływającego korzystnie na drogi oddechowe. Powietrze w Kołobrzegu jest też nasycone leczniczym jodem.

Grota Solna w sanatorium

 

Zabytki Kołobrzegu

Turnusy rehabilitacyjne w Kołobrzegu to coś więcej niż czas spędzany na plaży i w sanatoriach – to także okazja do poznania zabytków i architektury miasta. Charakterystycznym obiektem jest latarnia morska o wysokości 26 metrów – można na nią wejść i podziwiać imponującą panoramę. Do kolejnych ciekawych budowli w Kołobrzegu zalicza się Bazylikę pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Kamień węgielny pod świątynią położono pod koniec XIII wieku. W centrum miasta znajduje się plac Ratuszowy, gdzie stoi budynek Ratusza, liczący sobie 200 lat.

Widok na morze w Kołobrzegu

Sanatorium Uzdrowiskowe Bałtyk, czyli wygoda i zdrowie w jednym

Turyści, którzy decydują się kurować nad Bałtykiem, zadają sobie często pytanie: „jaki ośrodek rehabilitacyjny wybrać?”. Obiekt, gdzie zatrzymamy się na wypoczynek, powinien spełniać tak istotne kryteria, jak niewielka odległość do morza, komfort noclegu, oraz wysoka jakość obsługi. Wszystko to otrzymamy w Sanatorium Uzdrowiskowym Bałtyk. Kompleks uzdrowiskowo-wypoczynkowy jest zlokalizowany bezpośrednio przy plaży, po prawej stronie od ujścia z portu. Wychodząc z hotelu, wychodzimy od razu na molo, z którego rozciągają się bajeczne widoki na Morze Bałtyckie. Ponadto obiekt pełni funkcję sanatorium, w którym goście mają okazję skorzystać z tężni solankowej oraz zabiegów solankowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *