Jak zadbać o atmosferę w sypialni?

Stres, zmęczenie, przepracowanie to czynniki, które mogą wpływać na obniżenie libido i obniżenie temperatury w sypialni. O ile z przeciągającymi problemami należy zgłosić się do specjalisty, o tyle z chwilowymi trudnościami można poradzić sobie samodzielnie. Jak to zrobić? Wystarczy sięgnąć po produkty, które na nowo rozpalą ogień i pozwolą na nowo nacieszyć się sobą. Wbrew pozorom do dodania pikanterii w sypialni wcale nie potrzebne są zabawki erotyczne. Przyjemną atmosferę wprowadzić mogą olejki erotyczne i żele intymne do masażu.

Zalety masażu erotycznego

Masaż erotyczny to znakomity sposób na relaks, a także na uatrakcyjnienie i wzbogacenie życia seksualnego. Można wykonać go jedynie dla odprężenia, ale także i jako element gry wstępnej. Zawsze przynosi on szereg korzyści. Do najważniejszych zalet masażu erotycznego zalicza się:

  • zwiększone wydzielanie hormonów płciowych, szczególnie u kobiet,
  • intensyfikacje doznań seksualnych,
  • redukcje stresu i napięcia mięśni,
  • pozbycie się uczucia zmęczenia,
  • relaksacje i rozluźnienie,
  • rozwiązanie niektórych problemów z erekcją,
  • lepsze dotlenienie mięśni i poprawę krążenia krwi,
  • możliwość dokładniejszego poznania ciała partnera,
  • sprawianie przyjemności sobie nawzajem.

Pikantny masaż to doskonała zabawa zarówno dla par z krótkim, jak i długim stażem. Pozwala się odstresować po ciężkim dniu i odprężyć. Wykonywany w czasie gry wstępnej intensyfikuje doznania i zwiększa podniecenie. W przypadku par z problemami może zastąpić seks. Najważniejsze jest jednak, że dzięki masażowi można odzyskać w sypialni atmosferę bliskości i intymności.

Czym wykonać masaż erotyczny?

Technik wykonywania masażu erotycznego jest wiele. Aby zastosować każdą z nich, konieczne są jednak olejki eteryczne lub żele intymne, które kupisz np. w https://www.perfumeria.pl/collections/zele-intymne. Najlepsze doznania przynoszą preparaty o zapachu cyprusowym, paczuli, ylang – ylang – aromaty mają działanie erotyczne. Do masażu można wykorzystać też olejek ze słodkich migdałów, róży, lawendy lub mandarynki, które dodatkowo zrelaksują i odprężą. Zamiast olejku w sypialni można wykorzystać też żele intymne 2w1. Przeznaczone są one nie tylko do masażu, ale także pozwalają rozwiązać problem suchości pochwy i sromu.

Jak wykonać masaż erotyczny?

Inspiracji do wykonania masażu erotycznego można szukać w Kamasutrze. Podpowie ona, jak dotykać partnera, aby rozbudzić jego zmysły. W dobraniu odpowiedniej techniki masażu można zdać się też na własną intuicję. Warto pamiętać przy tym o uciskaniu i głaskaniu stref erogennych. Te u kobiety znajdują się zarówno na łechtaczce, wargach sromowych, odbycie, brodawkach piersiowych, jak i szyi, karku, uszach, w zgięciach kolan, na pośladkach. Mężczyzną przyjemność przyniesie masaż miejsc intymnych (penisa, worka mosznowego, krocza), a także karku, ramion, pleców, linii pośladka, wewnętrznej strony ud. Najlepsze techniki masażu erotycznego opierają się na lekkim szczypaniu, uciskaniu, ugniataniu i gładzeniu wybranych części ciała. Masaż można też wzbogacić o całowanie i pocieranie o ciało partnera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *