Jak wygląda użytkowanie gorsetów ortopedycznych?

Gorsety ortopedyczne są coraz częściej stosowane. Wszystko dlatego, że skutecznie pomagają na rozmaite skrzywienia kręgosłupa.

Dzięki temu pozytywnie wpływają na postawę oraz eliminują wady pojawiające się w tym obszarze. To oczywiście przyczynia się do wyeliminowania bólów pleców, które bardzo potrafią dawać się we znaki. W dzisiejszym artykule dowiecie się, jak powstają gorsety ortopedyczne oraz jak wygląda ich codzienne użytkowanie.

Trzeba zaznaczyć, że każdy przypadek jest indywidualny. W związku z tym trudno znaleźć jednakowe gorsety ortopedyczne. Pewnie niektórzy zastanawiają się czy mogą używać sprzęt ortopedyczny, który już wcześniej użytkował ktoś z najbliższej rodziny. Jest to jednak całkowicie błędne podejście do tematu. Warto wiedzieć, że gorsety ortopedyczne są wykonywane na wyraźne polecenie lekarza kierującego. Najczęściej jest to ortopeda, który po rozpoznaniu sytuacji stawia diagnozę i mówi pacjentowi, że musi nosić właśnie takie elementy. W przypadku dzieci istotne jest, aby rodzice zadbali o to, żeby sprzęt ortopedyczny tego typu był systematycznie zmieniany. Jest to niezbędne, ponieważ pociechy rosną. W związku z tym gorsety ortopedyczne, które zostały zaakceptowane przez lekarza na przykład pół roku temu, teraz mogą już kompletnie nie nadawać się w danym przypadku. Dorośli też powinni regularnie chodzić na kontrolę. Jest to konieczne, żeby sprawdzać działanie sprzętu oraz w razie czego je korygować uwzględniając obecny stan pacjentów.

Warto wiedzieć, że gorsety ortopedyczne powinny być noszone przez minimum 22 godziny dziennie. Jest to naprawdę bardzo długi okres. Nic dziwnego, że sprzęt ortopedyczny na początku nie przypada do gustu pacjentom, którzy nie są do niego przyzwyczajeni. W pierwszych dniach zaleca się, aby ludzie, którzy muszą nosić gorsety ortopedyczne stopniowo się do tego faktu adaptowali. W związku z tym pacjenci powinni przez kilka pierwszych dni zakładać elementy na minimum 6 godzin na dobę. Potem ten okres wydłuża się do 10, 16 godzin, a docelowo do co najmniej 22 godzin. Pacjenci muszą pamiętać, że gorsety w trakcie noszenia powinny być mocno zapięte oraz dokładnie przylegać do ciała – w innym wypadku efekty leczenia nie będą zadowalające.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *