Jak wybrać odpowiedni sprzęt USG dla Twojej placówki?

usg-ploduW dzisiejszych czasach wybór sprzętu medycznego jest ogromny. Ilość producentów rośnie z roku na rok. Dodatkowo każdy producent oferuje różne serie i modele aparatur medycznych. Czym powinniśmy się kierować dokonując wyboru sprzętu do badań USG? Przeczytaj i dowiedz się więcej.

Badanie USG, czyli Ultrasonografia to jedna z podstawowych metod obrazowania narządów wykorzystująca fale ultradźwiękowe. Zgodnie z polskim prawem, każdy lekarz ma prawo wykonywać to badanie i interpretować jego wyniki. Do jego przeprowadzenia niezbędny jest odpowiedni sprzęt medyczny, a przede wszystkim aparat USG. Aby wybrać najlepszą opcję dostosowaną do swoich potrzeb należy zwrócić uwagę na kilka czynników.

Warunki lokalowe

Stając przed wyborem, który specjalistyczny sprzęt medyczny wybrać, należy zwrócić uwagę na jego rozmiar i warunki, jakie panują w Twojej placówce. Standardowe urządzenia USG zajmują dużo miejsca, podczas, gdy te kieszonkowe mogą być używane właściwie bez żadnych ograniczeń. Standardowe ultrasonografy wyposażone są także w monitory, które wymagają dodatkowej przestrzeni.

Twoja codzienność

Badanie obrazowe jest obecnie bardzo popularnym badaniem wykonywanym podczas wizyt domowych i pozwala na szybsze postawienie diagnozy. Jeśli często się przemieszczasz, a wizyty domowe to duża część Twojej pracy, powinieneś rozważyć wybór przenośnego sprzętu USG. Miniaturyzacja aparatów i nowe technologie sprawiają, że w dzisiejszych czasach można pozwolić sobie na dużą mobilność sprzętu. Coraz częściej można spotkać się z mobilnymi aparatami USG, które dzięki synchronizacji z urządzeniem mobilnym, pozwalają odczytać wynik badania w każdym miejscu.

Zakup na lata

Kolejne pytanie, które trzeba sobie zadać przed kupnem nowego ultrasonografu dotyczy jego jakości. Wybierając sprzęt medyczny nie warto skupiać się tylko na jego cenie. Zazwyczaj zakup urządzenia do USG to zakup na lata, dlatego należy zwrócić dużą uwagę na to, czy posiada on najnowsze rozwiązania. Nowoczesne aparaty dają gwarancję wysokiej jakości obrazu, co znacznie ułatwia postawienie diagnozy. Zastosowanie najnowszych technologii  np. możliwość połączenia z tabletem czy smartfonem, to także istotny element podczas decyzji o zakupie ultrasonografu.

Usterka kontrolowana

Chociaż kupując nowy sprzęt medyczny, nikt nie zakłada, że będzie on awaryjny – to warto się zabezpieczyć w tym zakresie i wybrać producenta, który oferuje nam wsparcie w przypadku usterki.

Doskonały wybór sprzętu USG można znaleźć na stronie Philips Health, poświęconej tym maszynom https://www.philips.pl/healthcare/solutions/ultrasound

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *