Jak wybrać dentystę dla dziecka?

orthodontist-287285_1280Troska o uzębienie najmłodszych nie należy do prostych zadań. Mowa tutaj nie tylko o samych rodzicach, ale również o stomatologach, z których naprawdę niewielu decyduje się na przyjmowanie małych pacjentów.

Obawa ta nie jest bezpodstawna, bo przekonanie dziecka do spokojnego poddania się nierzadko bolesnym zabiegom nie jest niczym przyjemnym dla żadnej ze stron. Dlatego tak istotne jest, by wybrać odpowiednie miejsce do regularnych kontroli zębów potomka.

Dzieci lubią pewną stałość. Cenią sobie stałe miejsca, w których odwiedzają lekarzy, dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest sytuacja, w której przychodnia stomatologiczna oferuje pełną obsługę w zakresie dbania o zęby dzieci, w tym również ortodoncję. Ta druga jest szczególnie często wymaga w przypadku dzieci, które muszą nosić aparat na zęby. Często pierwsze wady zgryzu są dostrzegane podczas konsultacji stomatologicznej. Możliwość zarejestrowania się do ortodonty od razu po zakończeniu wizyty jest szczególnie cenna w przypadku każdego dziecka, nie tyle tego bardziej aktywnego.

Stomatolog dziecięcy, aby być odpowiednim lekarzem dla małych pacjentów, musi wykazywać przede wszystkim chęć leczenia ich, a także wyjątkową empatię. Dla dzieci ten rodzaj badania nie jest zbyt przyjemny, nie wspominając nawet o zabiegach, jakie by może trzeba będzie wykonać. Naprawienie zęba zarażonego próchnicą samo w sobie może być traumatycznym przeżyciem, dlatego bardzo ważne jest, by lekarz stomatolog miał odpowiednie podejście do przerażonego pacjenta. Przede wszystkim musi poświęcić mu czas na zapoznanie go z nieznanymi dotychczas narzędziami. Po drugie, musi umieć wyjaśnić, co będzie się działo z dzieckiem. A po trzecie i chyba najważniejsze, musi wykazywać się nadludzką cierpliwością. Dzieci będą gryzły, wyrywały się, krzyczały. Jeśli dentysta pozwoli się sprowokować, wszystko pójdzie na marne. Dlatego tak ważna jest anielska wręcz cierpliwość wobec tego najbardziej kłopotliwego i wymagającego pacjenta.

Wybór dentysty dla dziecka powinien rozpocząć się od wybrania placówki oferującej najbardziej kompleksowe rozwiązania. Drugim krokiem jest wybór lekarza. Pomogą tutaj opinie w Internecie, które bez owijania w bawełnę dokonają rozliczenia dotychczasowej pracy dentysty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *