Jak skutecznie usunąć żylaki?

chirurgia-naczyniowaŻylaki to nie tylko poważny problem zdrowotny, który powoduje liczne dolegliwości, ale także duży problem natury estetycznej. Jakie są przyczyny żylaków? Jak skutecznie usunąć powstające często nawet przed 20 rokiem życia i sygnalizujące początki problemów z krążeniem żylnym „pajączki”?

Żylaki występują znacznie częściej u kobiet niż u mężczyzn. Głównym powodem pojawienia się zaburzeń ze strony krążenia żylnego jest najczęściej:

  • Nadwaga i otyłość
  • Siedząca oraz stojąca praca
  • Brak aktywności fizycznej
  • Zaburzenia hormonalne
  • Ciąża
  • Skłonności genetyczne
  • Chodzenie na zbyt wysokich obcasach

Żylaki oraz „pajączki” powodują liczne dolegliwości Najczęściej jest to ból kończyn dolnych, uczucie mrowienia i rozpierania w obrębie łydek i podudzi, pojawiająca się wieczorem opuchlizna oraz uczucie tzw. zmęczonych nóg.

Jak leczyć żylaki i „pajączki”?

Istnieje wiele metod usuwania i leczenia żylaków. Z tym problemem można radzić sobie stosując przepisane przez lekarza środki farmaceutyczne, maści i żele usuwające niedoskonałości i łagodzące dolegliwości związane z żylakami lub inne środki, które niestety nie zawsze okazują się skuteczne. Żylaki można także usunąć podczas zabiegu chirurgicznego lub wybrać mniej inwazyjną i przynoszącą doskonałe efekty skleroterapię.

Na czym polega zabieg skleroterapii?

Zabieg ten, choć inwazyjny nie powoduje skutków ubocznych i dyskomfortu związanego z operacją. Zabieg skleroterapii polega na fizycznym i chemicznym zamykaniu zmian żylakowych. W czasie zabiegu stosowane się różne preparaty pozwalające skutecznie zamknąć uszkodzone naczynia krwionośne. Zaletą skleroterapii są przede wszystkim jej doskonałe efekty, które pozwalają usunąć problemy żylne oraz powstałe na skórze „pajączki”.

Skleroterapia jest zabiegiem bezpiecznym i powszechnie wykonywanym w wielu gabinetach medycyny estetycznej. Jeżeli chcesz szybko, skutecznie i bez powikłań usunąć żylaki koniecznie już dziś umów się na wizytę w Instytucie Medycyny Estetycznej New Life, gdzie skorzystasz z szerokiej gamy zabiegów i kompleksowo zadbasz o swoje zdrowie oraz wygląd zewnętrzny.

Chirurgia naczyniowa daje ogromne możliwości. Dzięki doskonale wykształconym i doświadczonym specjalistom w New Life otrzymasz fachową pomoc oraz doskonałą opiekę na każdym etapie Twojego leczenia. Sprawdź i przekonaj się, że możesz lepiej wyglądać bez konieczności stosowania skalpela – dzięki skleroterapii Twoje nogi odzyskają dawny wygląd i na nowo staną się Twoim największym atutem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *