Jak przebiega zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej?

face-2662919_1920Wiele osób zastanawia się nad skorzystaniem z zabiegu z użyciem toksyny botulinowej, jednak często mają też wątpliwości, czy od razu po zabiegu można normalnie funkcjonować czy też efekty uboczne wykluczą nas na jakiś czas z normalnego funkcjonowania.

Botoksem w zmarszczki

Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej, potocznie zwanej także botoksem, mają na celu wygładzenie zmarszczek w obrębie twarzy, zwłaszcza zaś zmarszczek mimicznych. Dzięki zabiegowi z wykorzystaniem toksyny botulinowej w Aspalia można wygładzić lub spłycić między innymi tak zwaną lwią zmarszczkę czy kurze łapki.

Jak przebiega zabieg?

Toksyna botulinowa wstrzykiwana jest domięśniowo przy użyciu cienkiej, jdnorazowej igły. Przed wstrzyknięciem skóra jest dezynfekowana. Zabieg ten nie jest bolesny, dlatego nie ma potrzeby znieczulania miejscowego w obrębie wkłucia. Osoby bardziej wrażliwe na ból mogą przed podaniem zastosować zimny okład w celu schłodzenia miejsca wkłucia i uniknięcia dyskomfortu. Sam zabieg trwa około trzydziestu minut. Bezpośrednio po zabiegu miejsc wkłucia może być nieco zaczerwienione, jednak nie utrudnia to zwykłej aktywności zawodowej czy życiowej.

Zalecenia po zabiegu

Warto pamiętać o tym, że bezpośrednio po zabiegu nie wolno się kłaść, schylać, a także wykonywać ćwiczeń fizycznych. W dniu zabiegu nie należy wykonywać makijażu. Przez kolejne dwa tygodnie nie należy nagrzewać twarzy, opalać się na słońcu czy w solarium, a także unikać sauny i nie wykonywać innych zabiegów kosmetycznych.

Efekty zastosowania toksyny botulinowej

Efekty botoksu zauważalne są już po jednym zabiegu po około 3-7 dni od wstrzyknięcia preparatu. Utrzymują się one od czterech do sześciu miesięcy, zaś po tym czasie mięśnie wracają do pierwotnej siły skurczu. Nie należy wykonywać zabiegu częściej niż co kwartał, bo istnieje ryzyko, że zbyt często powtarzane zabiegu nie przyniosą pożądanych efektów. Najlepsze efekty uzyskuje się wówczas, gdy toksyna botulinowa jest podana w czasie początków tworzenia się zmarszczek, czyli u osób młodszych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *