Jak pozbyć się rozstępów na skórze?

leg-1839205_960_720Mają je zarówno kobiety, jak i mężczyźni – rozstępy, ponieważ to właśnie o nich mowa, pojawiają się wtedy, gdy dochodzi do nadmiernego rozciągnięcia skóry. W jaki sposób możemy sobie z nimi poradzić?

Rozstępy w postaci wrzecionowatych pasm w kolorze czerwonym i jasnobeżowym mogą występować głównie na skórze ud, pośladków, brzuchu, piersiach oraz na rękach. Na ich powstawanie narażone są osoby, u których doszło do nagłego przyrostu ciała i rozciągnięcia skóry, na przykład wskutek ciąży, wzrostu wagi, jako skutek uprawniania sportów siłowych czy kulturystyki.

 

Czy rozstępy można wyleczyć?

Do powstawania rozstępów pochodzi wskutek osłabienia włókien kolagenowych i elastynowych, które tworzą strukturę skóry. Nie jest to defekt niebezpieczny dla zdrowia, ale dla wielu jest powodem do wstydu, a nawet kompleksów.

 

Zasadniczo wtedy, gdy dojdzie do powstawania rozstępów, nie jesteśmy w stanie z powrotem „połączyć” skóry, ale możemy skorzystać z szeregu zabiegów zmniejszających ich widoczność i zapobiegających ich dalszemu powiększaniu się. Najlepiej działać na wczesnym etapie, gdy rozstępy są świeże, czyli mają czerwonawy kolor.

 

W sprzedaży znajdziemy różne preparaty kosmetyczne na rozstępy, ale jeśli zależy nam na skutecznym i szybko widocznym efekcie, warto wybrać się do gabinetu medycyny estetycznej.

 

Metody redukcji rozstępów:

  • peelingi chemiczne, na przykład z kwasem glikolowym – głęboko złuszczają i regenerują skórę, zmniejszając widoczność linii i zwiększaj produkcję kolagenu
  • laser frakcyjny CO2 – pobudza skórę do regeneracji, zmniejsza widoczność rozstępów
  • mikrodermabrazja – zabieg starcia warstwy rogowej naskórka, który stymuluje produkcję kolagenu i także powoduje, że rozstępy są słabiej widoczne
  • osocze bogatopłytkowe – zabieg bardzo skuteczny w początkowej fazie powstawania rozstępów, spłyca je i wybiela

 

To tylko kilka przykładowych zabiegów. Jeśli też interesuje cię skuteczne usuwanie rozstępów Lublin jest jednym z miast, gdzie możemy skorzystać z nich w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej. Warto sprawdzić ofertę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *