Jak pielęgnować świeżą bliznę, aby była mniej widoczna?

photo-1499313843378-eebdb187f629Rodzaj blizny, jej wielkość, a także indywidualne czynniki  genetyczne wpływają na proces gojenia się blizny oraz na jej widoczność. Warto poznać sposoby, dzięki jakim proces gojenia się blizny będzie przebiegał sprawnie, a my będziemy czuć się komfortowo.

Postępowanie ze świeżą blizną

Świeża rana, niezależnie od tego, czy powstała w wyniku wypadku, czy na przykład po zabiegu chirurgicznym, domaga się precyzyjnego założenia opatrunku.
Po pewnym czasie opatrunek należy zdjąć, ponieważ pojawia się strup. Wtedy też najważniejsze jest to, aby blizna miała zapewnioną optymalną wilgotność.
Inne, równie istotne zalecenia to: unikanie słońca, wystrzeganie się zadrapań
w okolicach blizny, czy unikanie nadmiernego pocenia się ciała. Podczas gojenia się świeżej rany trzeba nosić lekkie ubrania, które nie przywierają do ciała.
Na stronie internetowej wszystkoobliznach.pl możemy znaleźć konkretne zalecenia, dostosowane do tego, na jakim etapie znajduje się proces gojenia blizny. Warto też pozostawać w bieżącym kontakcie ze swoim lekarzem prowadzącym.

Korzystanie ze sprawdzonego preparatu

Kiedy tylko strup odpadnie to poza zaleceniami ogólnymi warto wykorzystywać wysokiej jakości preparaty. Do takich zalicza się skuteczny, bezpieczny i polecany przez lekarzy Sutricon, dostępny pod postacią plastrów silikonowych lub żelu. Preparat zmniejsza widoczność blizny, przyspiesza gojenie się rany, a innowacyjna formuła w nim zawarta sprawia, że warstwa Sutriconu imituje prawdziwą skórę. Dotyczy to elastyczności, przepuszczalności oraz utraty tlenu. Sutricon dopasowuje się dzięki temu do anatomicznej budowy ciała. Dzięki temu blizna zagoi się szybko
i sprawnie. Z Sutriconu warto skorzystać już na etapie pierwszych zmian wokół blizny. Poradzi on sobie nawet z dużymi zmianami skórnymi. Dzięki temu, można poczuć się komfortowo i nie przejmować widocznością świeżej blizny.
Warto więc wdrożyć zalecane w artykule wskazówki. Pielęgnacja świeżej blizny jest istotna, kiedy chodzi o jej finalny wygląd i kształt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *