Jak działa peeling

peeling-do-twarzyPeeling do twarzy usuwa codzienne zanieczyszczenia głęboko wnikające w skórę oraz usuwa martwy naskórek. Powoduje, że cera staje się świeża, pełna blasku. Zostaje pobudzona do produkcji nowych komórek. Dzięki temu spłycają się zmarszczki, a skóra staje się bardziej napięta. W drogeriach można kupić preparaty myjące, które w swoim składzie zawierają delikatny peeling do codziennego stosowania

28 dni

Nasza skóra nieustannie wytwarza nowe komórki. Przemieszczają się one ku górze produkując substancje wiążące wodę i uszczelniające płaszcz lipidowy skóry. Po wykonaniu tego zadania powoli obumierają i złuszczają się, ale na bieżąco są zastępowane nowymi. Właśnie w ten sposób następuje regeneracja skóry. Cały cykl trwa 28 dni. Niestety im skóra staje się starsza, tym bardziej zwalnia metabolizm i cykl się wydłuża. Dzieje się tak też ze względu na zanieczyszczenie środowiska i życie w ciągłym stresie. Dlatego zawsze warto mieć pod ręką produkty do codziennego złuszczania naskórka.

Jak działa peeling

Peeling do twarzy zawierający mikroskopijne drobinki ścierne głęboko usuwa martwy naskórek, zanieczyszczenia i odblokowuje pory. W ten sposób dodatkowo zapobiega powstawaniu zaskórników. Oczyszczona peelingiem skóra idealnie przyjmuje substancje odżywcze w postaci kremów lub maseczek. Łatwo je wchłania, a ich składniki wnikają głębiej. Skóra szybko się regeneruje, ponieważ peelingi pobudzają ją do odnowy, nawet wtedy, gdy jej metabolizm jest spowolniony. Wyrównują koloryt, a cera nie jest ziemnista.

Peelingi można stosować w każdym wieku. Pomagają na problemy z zaskórnikami w młodym wieku, a skórze dojrzałej spłycają drobne zmarszczki. Należy je tylko odpowiednio dobrać do stanu i kondycji skóry. Do cery wrażliwej i suchej nie powinniśmy stosować peelingów gruboziarnistych, które mogą ją podrażnić. Do cery normalnej i tłustej można stosować peelingi gruboziarniste. Jeśli natomiast mamy wątpliwości, co do rodzaju naszej cery, najprościej będzie jeśli kupimy preparat z peelingiem do codziennego mycia twarzy Nivea Pure Effect Clean Deeper.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *