Jak dbać o piękny uśmiech? Porady od stomatologa ze Śremu.

Każdy powinien wiedzieć, że aby mieć zdrowy i piękny uśmiech trzeba dbać o zęby już od dziecka. Pomimo tego wiele ludzi zmaga się z różnymi chorobami między innymi próchnicą, a jak wiadomo piękny uśmiech to jeden z naszych najlepszych atrybutów. Natomiast duża część naszego społeczeństwa boi się wizyty u stomatologa co wcale nie jest takie straszne jak może się wydawać, a na pewno przyniesie rezultaty.

Stomatolog Śrem

Jak wiadomo uśmiech to pierwsza rzecz na którą zwracamy uwagę patrząc na drugą osobę. A dobrze wiemy, że pierwsze wrażenie z innymi ludźmi jest ważne i piękny uśmiech sprawi, że będzie to pozytywna reakcja. Lecz aby uśmiech był piękny należy o niego dbać. Z pomocą przychodzą nam gabinety stomatologiczne, które w swojej ofercie posiadają wiele zabiegów. Pamiętajmy również, że o zęby należy dbać też w domu wykonując i stosując się do pewnych czynności.

 

Zatem jak prawidłowo dbać o zęby? Najistotniejszą rzeczą jest codzienne mycie zębów co najmniej 2 razy dziennie. Należy do tego zaopatrzyć się w szczoteczkę dopasowaną do indywidualnych potrzeb i niezależnie od tego czy wybierzemy szczoteczkę elektryczną, czy manualną powinno się wymieniać ją co około 3 miesiące. Możemy się również zaopatrzyć w nić dentystyczną aby zadbać o oczyszczenie przestrzeni między zębami. Natomiast ważne jest to żeby używać jej codziennie i w odpowiedni sposób. Ostatnim etapem mycia jest płyn do płukania jamy ustnej, który zapobiega osadzaniu się bakterii na zębach i daje uczucie świeżości.

 

Samo szczotkowanie zębów to jednak nie wszystko. Pamiętajmy o tym, że w celu zachowania zdrowych zębów dobrze jest ograniczyć wszelkie słodycze i cukry. Są one winne powstawaniu ubytków w zębach. A jeśli zależy nam na białych zębach należy ograniczyć picie kawy, czarnej i zielonej herbaty. Również złe nawyki takie jak palenie papierosów powodują, że zęby żółkną i pojawia się na nich osad.

Stomatologia Śrem

W całym dbaniu o zdrowy uśmiech pomogą regularne wizyty u stomatologa. Uchroni nas to przed chorobami zębów oraz dziąseł. 

 

Jeśli jednak twoje zęby są zdrowe, ale nie przypominają ci uśmiechu, który sobie wymarzyłeś. Bo, jak wiadomo, nie każdy może cieszyć się prostymi zębami w naturalny sposób. W obecnych czasach gabinety stomatologiczne dysponują metodami, dzięki którym można poprawić wygląd zębów w znaczący sposób. Stomatologia estetyczna sprawi, że twoje zęby staną się równe i bez przebarwień. Po wykonaniu kilku zabiegów pacjent może cieszyć się prostymi, jasnymi i w idealnym kształcie zębami.

Materiał powstał we współpracy z Face Dent – specjalistycznym gabinetem stomatologicznym, który siedzibę ma w Śremie.

undefined

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *